• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Güneş enerjisi ile Isınma
#1
Güneş enerjisi ile Isınma konusu burası değil ama uygun yer bulamadığım için buraya yazıyorum izmir güneşin bol olduğu bir yer kendi evimde mevcut sıcak suyumu şu zamana kadar güneş enerjisi ile sağladım suyun sıcaklığı akşama kadar 50-55 derece ama suyun sıcaklığı gece saat 22:00 dan sonra düşmeye başlıyor hele çok soğuklarda o saate kadar da kalmıyor güneş enerjisinin yeni modellerinde elektrik takviyesi ile çalışma özelliği de var 50-55 derece sıcaklığı dengede tutarsak %100 iş görmesede en az %50 bir verim sağlar diye düşünüyorum böyle bir giriş yapıldıktan sonra biz bu sistemi kat kloriferi şeklinde nasıl tasarlayabiliriz güneş enerjisinin içindeki suyun sıcaklığı peteklere nasıl gider mutlaka bir pompa olması şart devirdaym için öyle düşünüyorum fikirlerinizi alalım. Zart Forum ozan artun bununla ilgili birşeyler yapmıştı link vermem de sakınca yoksa link aşağıda http://forum.donanimhaber.com/m_77376349...#101369796


sistemde resimdeki gibi

birde bu sistemi klima ile yapan da var

Mersin’in Mut ilçesinde bir esnaf, kalorifer sistemini güneş enerjisiyle çalıştırarak evini ısıtıyor.Mut’ta 20 yıldır klima ve beyaz eşya servisçiliği yapan Sedat Taşar, çevreye hiçbir zararı olmayan alternatif ısıtma sistemi geliştirdiğini söyledi. Türkiye’de ilk defa geliştirdiğini iddia ettiği sistemin çok büyük tasarruf sağladığını aktaran Taşar, “Yaptığım bu sistemi önce evime kurdum. Çok memnun kaldım. Daha sonra 5 müşterimin evinde aynı sistemi yaptım. Önümüzdeki kış için şimdiden sipariş almaya başladım.” diye konuştu.Taşar, hem ekonomik hem de çevreci olan sistemi şu şekilde anlattı: “Mut Türkiye’de güneşi en çok alan bölgelerden biri. Bundan dolayı, güneş enerjisi sistemine ısı pompası koordinasyonu sağlayarak, kalorifer peteklerine sıcak su devir daimi yaptırıyoruz. Bu sayede peteklerde ısınma oluşuyor. Oluşan yaklaşık 60 derecelik sıcak su peteklerde dolaşarak ısıtma sağlanmış oluyor. Bunun yanında güneş enerjisinden su kullanımı da devam etmiş oluyor. Klimanın güneş enerjisi sistemine bağlı çalışmasıyla kalorifer sistemi devreye girmiş oluyor. Klima aracılığıyla güneş enerjisinden ısınma sağlayan sistem ise elektrik ile çalışıyor. Güneşli havalarda maliyet sıfıra iniyor. Sistem eksi 10 dereceye kadar dayanıklı ve sağlıklı bir şekilde çalışıyor.” Maliyetin çok fazla olmadığını ifade eden mucit Taşar, “Sistem yaklaşık 5 -6 bin TL arasında kuruluyor. 3 -4 yılda maliyetini çıkarıyor. Bugüne kadar beş eve bu sistem kuruldu. Doğaya hiçbir zararı yok. Sistem tek bir kumanda ile çalışıyor. Aylık elektrik tüketimi, kömür ve doğalgaza göre çok daha düşük miktarda bulunuyor. Zaten havanın güneşli olması durumunda elektrik tüketimi minimuma inmiş oluyor. Sistemde 24 saat kesintisiz sıcak su temin ediliyor. Sistem için 25 bin BTU’luk bir klima yeterli.” ifadesini kullandı.6 Mart 2013, Çarşamba

Ekran Görüntüleri
       

#2
Ali bey bu ilk değil yıllarca denendi İzmir'de.Tamam destek oluyor sistem ama kurulum ve işletme maliyeti elde edilen kazancın yanında çok yüksek.Detayları yazarız yine.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
mbirol abi bu güneş Enerjili klima destekli sistem nasıl bir sistem buna kafa yorup tasarruf yapma imkanı yok mu maleyeti çok mu fazla adam 5-6 bin diyor haberde

#4
mbirol bey var mı gelişme

#5
(03/03/2015, 13:32)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Sevgili arkadaşlar, sizlerden gene bir süre ayrı kaldık. Detaylı bir açıklama yapmaya çalışağım bu konu hakkında üzüntülerimizi belirteceğim arkadaşlarım ve kendi adıma. Ve sizlerden bir kez daha özür dileyeceğiz.

Sn arkadaşlar, yaşadığımız hosting şansızlıklıkları üzerine ,bir çok bilişim firmasını deneyen başka forumlardaki arkadaşlar ile görüşmemiz neticesinde.

Hostgator servis sağlayıcısının dünyanın en iyilerinden oldukları bilgisini aldık.

(bunun manası biz kötülerle çalıştık değildir, hemde en iyileriyle çalıştık. Telecity group aratılırsa netten görülürki bir çok büyük sitenin barındırmasını sağlıyor. Bihost ve sadece hosting gibi çok bilindik firma isimleri var grup içinde Zart Forum ve SDN dahil bir çok sitede bu grubun şirketlerinde barındırılıyor. Bildiğimce bu firma istanbulda aynı zamanda kabloı tv yayınınıdada organize ediyor.Klima Forumu

http://i.imgur.com/vF0eNRA.png

resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.

kırmızı kutulara aldığım firmalardanda bellidir firmanın büyüklüğü, şansımız yokmuş sunucu taşıyacakları tuttu ilk önce orada yedek kaybettik kızdık.
Klima Forumu

http://i.imgur.com/uSCNyhv.png


resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.

Google a klima forumu bihost yazıp bakarsak kuruluşumuzdada Bihost firmasını görebiliriz.


Klima Forumu


http://i.imgur.com/SKgyvnd.png


[b]resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.ama biz amatörüz daha diğerleri gibi bilmiyoruz bu işi. Bunuda öğreneceğiz bu tür yediğimiz kazıklarla Smile . bu firmayı bıraktık müşteri hizmetleri berbattı. ufak ama sağlam bir firmaya geçtik oradada firma sahibinin yakını vefat etti sunucuları durdu. Gene veri kaybettik üstüne düşmedik vefattan dolayı. )[/b]

Devam edersek hostgator firmasının ürünlerinin piyasadakinin 2 katından daha fazla fiyat olmasına rağmen bir daha sorun yaşamamak için adına ,parayı da söz konusu etmeden 1 aylık deneme paketinden sonra ,iyi çalıştığı için.20 Şubat 2015 günü yeni bir hesap açarak 1 yılllık Hosting premium paket satın aldık hostgator firmasından ve yayına devam ettik bu paket üzerinden. 23 Şubat 2015 in son saatlerindede yayının kesildiğini gördük.

Hemen iletişime geçtik. Bu arada bize hiç bir uyarıda bulunmadan kesmişler yayınımızı.. Hosting firmalarını bilen arkadaşlar bilirki bu işte iletişim ticket açarak oluyor. Bizden önce ödeme yapılan kredi kartının teyitini ve kimlik doğrulama için nufus örneği istediler. Gerekli olanları gönderdik.

Sonrasında hosting in açılmasını beklerken ,bize deneme paketi ile yeni 1 yıllık paketin sistemde çakıştığını ve yeni paketin iptal edilip eski paketten devam edilmesi gerektiği gibi saçma sapan bir kuraldan bahsettiler.
-Dedik tamam arkadaş para sizde aktarın oraya.
-Yok öyle olmuyormuş ,önce iptal iade ,sonra istersen 1 aylık olanı uzatırsın. İyi dedik bizim 4 günlük geçiş sürecindeki yedeklerimizi verin.
-Dediler 48 saat içinde size dönülür.
Bizlerde yeni üye olmuş 5,6 arkadaşımızın ve 4 günlük yazılan yazıların kaybolmaması adına ,forumu donduralım 2 gün sonra devam ederiz dedik ve yayını kestik. Ama nerede. Sözde koskoca Hostgator her sorduğumuzda 48 saat diyor başka bir şey demiyor. Adminleri yoğunmuş... Malesef ki bu sanal alem de ticari ahlak affedin sıfır.


Bunun üzerine biz tekrar yeni bir Hosting hizmeti arayışına girdik. Ve en son kararımızı Alastry yönünde oldu .(Yerleri İzmir de,baktım yamuk var basarım ofisi diye düşündüm.. M08 Ohoh )


Netice itibari ile Hostgator dan 7-8 günden beri ne para geldi ,nede yedekler. Biz paradan önce yedekleri önamli tutuyoruz.

Bizde artık elimizdeki son yedeklerden 19.02-2015 den devam etme kararı aldık.

Tüm forum üyesi arkadaşlarımızdan elimizde olmayan nedenlerden dolayı yaşadığımız bu şansız olaylardan ve 4 günlük kayıp ve emeklerden dolayı özür dileriz sizlerin anlayışınıza sığınırız. Cry

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: