• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Gree üretim klima ısıtma inverter çalışma prensibi
#1
Arkadaşlar son zamanlarda Gree üretim klimaların, tam inverter değil,, on off klima gibi çalışıyor gibi şikayetler arttığını gördük . Özellikle kış mevsimi girişinde bu tür şikayetler daha çok oluyor.. Aslında bu tip şikayet sadece Gree ye özel de değil . Ama Gree çok gündemde tutuluyor..Sanırım birazda biz Gree yi orta sınıfta fazlaca önerdiğimiz için biraz üzerinde duruluyor. Ben her zaman şunu yazdım  gereğinden büyük klima almayın konforlu şekilde ISINAMAZSINIZ. 
 Bu tip şikayet ve sorulara sanırım cevap olabileceğini düşündüğüm bir video hazırladım.. Sizler ile de paylaşalım bu video yu.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#2
https://youtu.be/f1J1EwElQCELütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Emeğine eline sağlık mbirol usta güzel bilgilendirme olmus

#4
mbirol hocam aynı klimadan bende de var sigma comfor 12lık fakat emiş ve set sıcaklıklarını ayrı ayrı nasıl belirliyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim

#5
(13/12/2018, 23:59)onuralp Nickli Kullanıcıdan Alıntı: mbirol hocam aynı klimadan bende de var sigma comfor 12lık fakat emiş ve set sıcaklıklarını ayrı ayrı nasıl belirliyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim

Biz set sıcaklığını ayarlıyoruz. Emiş sıcaklığı ayarı yok. Klimadaki ölçümler bunlar. Gree klimayı 24 de set ederseniz emiş ısısı 26 dereceye gelene kadar ısıtmaya devam eder , 27 dereceyi görürse kısmaya başlar. Olaki kıstığı halde 28 i gördü ise dış ünite stop eder. Isı yükselmez ise 12 lik makine min 400 watta kadar iner ve set ısısı ile emiş ısısı arasındaki farkı +2 derece de tutmaya çalışır. 24 de set edilen makine 26 derecelerde hava emişi yapıyorsa stabil olarak , evde yerden 40 cm kadar üstü seviyeler 23-24 derece olur. Tabi ki aşırı soğuk ,alt kat boş açık vs bina şartları hariç.  
 Video da da belirttim .Yapılan en büyük yanlış büyük kapasite makine seçimi. Ben şu an bu videodaki Gree 12 lik yerine Panasonic Z25 TKE serisi makine taktım. Yani 9 luk makine . Çok stabil çalışıyor şu anda .

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#6
Çok açıklayıcı olmuş şimdi anladım teşekkürler

#7
Diğer markalarda duruyor mu peki. Gree ye özel bir durum mu. Durması mantıklı mi ınverter cihazin

#8
(08/01/2019, 10:00)Gürkan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Diğer markalarda duruyor mu peki. Gree ye özel bir durum mu. Durması mantıklı mi ınverter cihazin
Her marka dur kalk yapabilir . Bu klimanın kullanım alanı, istenilen set sıcaklığı, kapasite  montaj şekli veya dış hava koşullarına göre değişir. İdeal olan ise durmadan min kapasitede yoluna devam etmesidir . Ama istenen set ısısını min kapasitede dahi çalışırken geçiyorsa durması kadar normal bir şeyde yoktur. Zaten dikkat edin bu aralar bu şikayetler kalmadı  Çünkü hava soğudu  ısı kaybı başladı, ve min kapasite ler artık ısı kaybını ancak karşılıyor . Tabi 15 m2 ye 12 lik takarsanız, 20 m2 18 lik takarsanız dur kalk her şartta kaçınılmaz olabilir . Kimine göre duran klima iyi (soğuk üflemiyor derler) kimine göre ise min kapaditesi düşük olan klima kötü , durmaz ana senin üfler. En bariz örneği bende var  2035 Zibro min kapasitesi çok düşük 34-35 dereceye düşüyor ağız çıkış ısısı, hanım şikayetçi  23 derece ortam olarak yeterli iken, hn salonuna geçimi 24 de alıyor  klima sıcak üfledim diye . Yani kişiye göre değişiyor iy kötü .

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: