Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor.
#1
Göktürk 1 uydumuz, yarın Fransız Guyana sından uzaya fırlatılıyor. Vatana millete hayırlısı olsun. 
Türkiye nin ilk 1 mt altı çözünürlükte görüntülemek sahip uydusu Göktürk 1, keşif ve gözetleme uydusu olarak hizmet verecek. Hava kuvvetleri komutanlığına bağlı olacak olan uydu, ülke güvenliği, kaçakçılık, terör hareketi konusunda yeni bir güvenlik devrimi olacak. Aynı zamanda kaçak yapılaşma, tarımsal rekolte, doğal afet, çevre koruma gibi kamu konularında da hizmet verecek. 
Uydunun kontrolu Hava kuvvetleri Akıncı yerleşkesinde yer alan Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş (TUSAŞ)  tarafından sağlanacak. 
Vatana Millete hayırlısı olsun, dostlar sevinsin, düşmanlar düşünsün.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın
Cevapla
#2
Ülkemize hayırlı uğurlu olsun.Selamlar..
Ara
Cevapla
#3
Göktürk 1 uydumuz başarılı bir şekilde yörüngeye yerleşmiş.  Hayırlısı olsun. Göktürk 2 uydumuz 25 mt çözünürlükte iken Göktürk 1 uydumuz 0,5 mt çözünürlükte olduğu TÜBİTAK tarafından açıklanmış. Göktürk 1 uydumuz un 4 yıl geçikmeli fırlatılmasının sebebi ise İsrail in taş koymasınlar kaynaklanmış. Özellikle görüntü netliği konusunda fransız üreticiye büyük baskı yapmışlar. Son olarak ta, İsrail üzerinden geçerken görüntü alınmasına kısıtlama koyulmak istemişler. Fakat Türkiye üretici firmaya resti çekmiş ve ödeneği durdurmuş. Bunun üzerine üretici firma geri adım atmış. Sonuç Göktürk 1 uzaydan bize selam veriyor. 
Mustafa  Kemal Atatürk "istikbal göklerdedir"  derken uçağı anlatmamış bence, istikbal uzay da. Atamız yaşasaydı Türkiye ile gurur duyardı.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın
Cevapla
 Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. konusu
Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. Konusunun Etiketleri Etiketler Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. klima, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. fiyatı, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. al, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. tavsiyesi, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. arızası, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. nasıl çözülür, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. 2015, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. kalitelimi , Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. nedir, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. izle, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. , Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. resimli anlatım, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. ne işe yarar, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. sistemleri , Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. problemi, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. ne demek, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. nerden alınır, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. videosu, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. paylaşımları, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. en iyi fiyat, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. en ucuz, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. hakkında, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. nedir, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. bul, Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. konusu
Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. Konusunun Linki Direk Link
Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. Konusunun HTML Kodu HTML Link
Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. Konusu BBCode Linki BBCode Link
Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor. Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Yasal Uyarı
Sitemizde Bulunan Tüm paylaşımlar TC yasalarına uygundur. Bu kurallara uymayanlar banlanır ve bu tür paylaşımlardan Klima Forumu sorumlu değildir. Bu yüzden KlimaForumu.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Uyar - Kaldır Prensibini Benimsemekteyiz. İstenildiği Takdirde Hak Sahipleri Linklerin Kaldırılması Talebinde Bulunabilir, iletişim adresimizden bize mail atabilirsiniz. Reklam vermek için yine iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. "Saygılarımızla KlimaForumu.Com"