• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Göktürk 1 uydumuz yola çıkıyor.
#1
Göktürk 1 uydumuz, yarın Fransız Guyana sından uzaya fırlatılıyor. Vatana millete hayırlısı olsun. 
Türkiye nin ilk 1 mt altı çözünürlükte görüntülemek sahip uydusu Göktürk 1, keşif ve gözetleme uydusu olarak hizmet verecek. Hava kuvvetleri komutanlığına bağlı olacak olan uydu, ülke güvenliği, kaçakçılık, terör hareketi konusunda yeni bir güvenlik devrimi olacak. Aynı zamanda kaçak yapılaşma, tarımsal rekolte, doğal afet, çevre koruma gibi kamu konularında da hizmet verecek. 
Uydunun kontrolu Hava kuvvetleri Akıncı yerleşkesinde yer alan Türk Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş (TUSAŞ)  tarafından sağlanacak. 
Vatana Millete hayırlısı olsun, dostlar sevinsin, düşmanlar düşünsün.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#2
Ülkemize hayırlı uğurlu olsun.Selamlar..

#3
Göktürk 1 uydumuz başarılı bir şekilde yörüngeye yerleşmiş.  Hayırlısı olsun. Göktürk 2 uydumuz 25 mt çözünürlükte iken Göktürk 1 uydumuz 0,5 mt çözünürlükte olduğu TÜBİTAK tarafından açıklanmış. Göktürk 1 uydumuz un 4 yıl geçikmeli fırlatılmasının sebebi ise İsrail in taş koymasınlar kaynaklanmış. Özellikle görüntü netliği konusunda fransız üreticiye büyük baskı yapmışlar. Son olarak ta, İsrail üzerinden geçerken görüntü alınmasına kısıtlama koyulmak istemişler. Fakat Türkiye üretici firmaya resti çekmiş ve ödeneği durdurmuş. Bunun üzerine üretici firma geri adım atmış. Sonuç Göktürk 1 uzaydan bize selam veriyor. 
Mustafa  Kemal Atatürk "istikbal göklerdedir"  derken uçağı anlatmamış bence, istikbal uzay da. Atamız yaşasaydı Türkiye ile gurur duyardı.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: