• Toplam: 4 Oy - Ortalama: 2.25
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

fujitherma e04 arızası
#1
Merhaba lar
fujitherma kaset tipi 56000btu on off klimanin kompresör değişimi sonrası e04 arızası vermeye başladı. Bu arıza kodunu internette bulamadım acaba bilgisi olan varmı? Koma 410 gazlı ve gazi fazla verdik deyip biraz bosaltmislar  ısıtma sogutma iyi gibi ama 45 dakika sonra arıza veriyor.


#2
Öncelikle klimanızın kompresörünün neden yandığı yada arızalandığı daha önemli.Sizin  cihazda büyük ihtimalle gaz problemli.R410 iyice vakum yapılıp sonra tüp ters çevrilerek likit halde fabrika verilerine göre tam gramajında verilir..Gax verildikten sonra fazla geldi atalım olmaz.

Gelelim E4 arızasına.Bu arızanın tanımı kompresör gaz çıkış sıcaklığı 130 dereceyi geçmiş..Yani gaz basıncı çok yüksek.Bunun nedenine bakmak lazım.Tabi öncelik doğru gaz şarjı.Cihazınızı bu şekilde kullanmanız yine kompresör arızasına sebebiyet verecektir.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Tesekkürker , sistemde kaçak varmış ve kompresör yanık deyip değiştirmişler ondan sonrada dikiş tutmamış. Sizden ricam bu kodlarin tamamı varsa elinizde paylasa bilirmisiniz.

#4
   

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
(04/02/2015, 07:52)muharrem Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Tesekkürker , sistemde kaçak varmış ve kompresör yanık deyip değiştirmişler   ondan sonrada dikiş tutmamış. Sizden ricam bu kodlarin tamamı varsa elinizde paylasa bilirmisiniz.

hala buzdolapçılık mantığı devam ediyor bu gibi firmalarda Ban

umarım fatura etmemişlerdir sizlere garanti dahilindedir. adamlar sanırım işten anlamıyorlardıki bu kadar kötü bir hata yapmışlar.

#6
Bir arkadaşımın yeri parasının yarısını almışlar yarısı kalmış fakat firma telefonlara cvp vermiyormuş.

#7
Yarı parasını aldılarsa zaten onlar taktıkları kompresörün parasını garantiye almışlar.Yaptıkları iş iş değili. Uğraşsalar da beceremeyecekler.En güzeli araziye uymak. Onların zararı yoktur.Asıl zararlı arkadaşınız. Malesef ki piyasa da bunlardan çok var. Ama inanın ki doğru iş yapan ,parasını hakkıyla isteyince o işi alamıyor. Diğer üç kağıtçılar alıyor.Halledebilirse şansınıza..

az sonra bizim ekip bir makine söküp gelecek. Cihaz Zibro 1735 ,şu anki değeri 3000 Tl nin üstünde .40 TL ye bakım yaptırmışlar.Makine hata veriyor.Daha yeni bakım yapılan makinenin kondenser(dış ünite serpantinleri) iliğine kemiğine kadar tıkalı.. Biz 75 -150 TL arası bakım parası isteyince kötü ,kazıkçı oluyoruz.Hatta birde fırça atıyorlar ''Siz neden yapmıyorsunuz 40 TL ye '' diye

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#8
istanbul da da 30-40 liraya bakım yapanlar var. Arkadaşa gelmişler gazı eksik bar başına 40tl ya tamamlarız demişler.

#9
Bu sahtekarlardan her yerde var.Klima bakımı forumuna yazdım yeni bir konu 40 TL lik bakım adı altında bir konu.

Ama şunuda söyleyeyim ki bu sahtekarları destekleyen yine tüketiciler.Bakım ya ne olacak mantığında duymak istediğini söyleyince sahtekarlara gün doğuyor.

Zübüklerin var olabilmesi için onları çağıran olması lazım.Kulağınıza olmayacak şeyleri olacakmış gibi söylemeleri hoşunuza gidiyor veZübüğün ağına düşüyorsunuz.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#10
(03/03/2015, 13:32)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Sevgili arkadaşlar, sizlerden gene bir süre ayrı kaldık. Detaylı bir açıklama yapmaya çalışağım bu konu hakkında üzüntülerimizi belirteceğim arkadaşlarım ve kendi adıma. Ve sizlerden bir kez daha özür dileyeceğiz.

Sn arkadaşlar, yaşadığımız hosting şansızlıklıkları üzerine ,bir çok bilişim firmasını deneyen başka forumlardaki arkadaşlar ile görüşmemiz neticesinde.

Hostgator servis sağlayıcısının dünyanın en iyilerinden oldukları bilgisini aldık.

(bunun manası biz kötülerle çalıştık değildir, hemde en iyileriyle çalıştık. Telecity group aratılırsa netten görülürki bir çok büyük sitenin barındırmasını sağlıyor. Bihost ve sadece hosting gibi çok bilindik firma isimleri var grup içinde Zart Forum ve SDN dahil bir çok sitede bu grubun şirketlerinde barındırılıyor. Bildiğimce bu firma istanbulda aynı zamanda kabloı tv yayınınıdada organize ediyor.Klima Forumu

http://i.imgur.com/vF0eNRA.png

resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.

kırmızı kutulara aldığım firmalardanda bellidir firmanın büyüklüğü, şansımız yokmuş sunucu taşıyacakları tuttu ilk önce orada yedek kaybettik kızdık.
Klima Forumu

http://i.imgur.com/uSCNyhv.png


resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.

Google a klima forumu bihost yazıp bakarsak kuruluşumuzdada Bihost firmasını görebiliriz.


Klima Forumu


http://i.imgur.com/SKgyvnd.png


[b]resme veya linke tıklayıp büyük görebiliriz.ama biz amatörüz daha diğerleri gibi bilmiyoruz bu işi. Bunuda öğreneceğiz bu tür yediğimiz kazıklarla Smile . bu firmayı bıraktık müşteri hizmetleri berbattı. ufak ama sağlam bir firmaya geçtik oradada firma sahibinin yakını vefat etti sunucuları durdu. Gene veri kaybettik üstüne düşmedik vefattan dolayı. )[/b]

Devam edersek hostgator firmasının ürünlerinin piyasadakinin 2 katından daha fazla fiyat olmasına rağmen bir daha sorun yaşamamak için adına ,parayı da söz konusu etmeden 1 aylık deneme paketinden sonra ,iyi çalıştığı için.20 Şubat 2015 günü yeni bir hesap açarak 1 yılllık Hosting premium paket satın aldık hostgator firmasından ve yayına devam ettik bu paket üzerinden. 23 Şubat 2015 in son saatlerindede yayının kesildiğini gördük.

Hemen iletişime geçtik. Bu arada bize hiç bir uyarıda bulunmadan kesmişler yayınımızı.. Hosting firmalarını bilen arkadaşlar bilirki bu işte iletişim ticket açarak oluyor. Bizden önce ödeme yapılan kredi kartının teyitini ve kimlik doğrulama için nufus örneği istediler. Gerekli olanları gönderdik.

Sonrasında hosting in açılmasını beklerken ,bize deneme paketi ile yeni 1 yıllık paketin sistemde çakıştığını ve yeni paketin iptal edilip eski paketten devam edilmesi gerektiği gibi saçma sapan bir kuraldan bahsettiler.
-Dedik tamam arkadaş para sizde aktarın oraya.
-Yok öyle olmuyormuş ,önce iptal iade ,sonra istersen 1 aylık olanı uzatırsın. İyi dedik bizim 4 günlük geçiş sürecindeki yedeklerimizi verin.
-Dediler 48 saat içinde size dönülür.
Bizlerde yeni üye olmuş 5,6 arkadaşımızın ve 4 günlük yazılan yazıların kaybolmaması adına ,forumu donduralım 2 gün sonra devam ederiz dedik ve yayını kestik. Ama nerede. Sözde koskoca Hostgator her sorduğumuzda 48 saat diyor başka bir şey demiyor. Adminleri yoğunmuş... Malesef ki bu sanal alem de ticari ahlak affedin sıfır.


Bunun üzerine biz tekrar yeni bir Hosting hizmeti arayışına girdik. Ve en son kararımızı Alastry yönünde oldu .(Yerleri İzmir de,baktım yamuk var basarım ofisi diye düşündüm.. M08 Ohoh )


Netice itibari ile Hostgator dan 7-8 günden beri ne para geldi ,nede yedekler. Biz paradan önce yedekleri önamli tutuyoruz.

Bizde artık elimizdeki son yedeklerden 19.02-2015 den devam etme kararı aldık.

Tüm forum üyesi arkadaşlarımızdan elimizde olmayan nedenlerden dolayı yaşadığımız bu şansız olaylardan ve 4 günlük kayıp ve emeklerden dolayı özür dileriz sizlerin anlayışınıza sığınırız. Cry

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: