Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fırıldaklar
#1
Çocukluğumuzda ama çok fırıldak vardı, çeşit çeşit. Bir de kendi yaptığımız vardı pınar gilliğinden. Saatlerce oynardık bir fırıldak başında. Sekizgen prizma şeklinde rakamlı olanlar vardı, yarışma yapardık. Bayram yerleri kurulur du bizim çocukluğumuz da, orada fırıldakla para oyunları olurdu. O güzelim fırıldak meğersem kumar aleti olmuşta haberimiz yokmuş. 

   

   


Bu günlerde hiç rastlamadım olduk bu oyuncağa. Ama bu oyuncağın adı çok iyi anılmıyor artık, işin içine insan girince.Google da araştırırken çokta güzel anlatan bir resim buldum, onuda paylaşmak istedim. 

   

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın
#2
Biz bazı fırıldaklar için dikkat edin dedik, tanımadık bilmedik kişilere faydamız dokunsun diye, ama gel gelelim onlar gidip fırıldaklara bizim adımızı okuyorlar. Birilerin başı yanmasın dedik, adamları kendi başımıza sardık. Ben sevemez oldum artık yapay fırıldakları. Üzerindeki numaralar çok tehlikeli. Pınar gilliğinden doğal olandan yapacağım bundan sonra. Bizde pınar, hatta pinar denir. Meşe palamutu bilinir.


Ek Dosyalar Resimler
   

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın
#3
bu konuda yoruma kapatılmış. bu konuyu ben kapatmadım...
konuda @sotanın bir yorumu vardı körle yatan şaşı kalkar yazmıştı... tam silgi yapmışsın mbirol.
@sota ya senin çenen iplik çi karının poposu gibi durmazmı nedemek istiyorsun laf kime..hala ben birolun adamıyımmı demek istiyorsun ne diyorsun değiştir bu kafayı. bir cevap hakkın var açıcam konuyu. diycem ama bak bu kez banlanırsın açmamak daha iyi.
neyse şimdi gelelim fırıldaklar konusuna
sağa sola laf gönderilmeden önce oturulup düşünülsün sebebiyet veren durumlar nedir..
bende kafadan 9 numaralıyım ya Ban
siparişlemi yazı yazıcaz el alem sağa sola taşımasın diye.
elalaemin adamına o.ç denilirse oda her yere herşeyi yazar.
en ufak eleştirye tahammül gösteremiyorsa satıcı esnaf adam. yapılan yorumlar siliniyorsa olmaz. malum adam küfürbaz küfüre daha beter müdahele ediyor. ama küfür olmayan yazıda seçici olmak lazım aşırı gıcıklık ve  kötü laf yoksa.

ama diğer taraftan övgü yapılmış bazı yazılarda fakeler görüyorum. bu yalanmanın manası nedir körmüyüm ben.

tamam sağ gözüm üveyt görme kaybım var ama diğeri az çok idare ediyor hamd olsun.
Ara
#4
Fırıldak konusunun seninle uzaktan yakından alakası yok. Bu konunun niye kitlendiğinide sen çok iyi biliyorsun. Şu malum adamla ilgili yazılarını da, hala pirim veriyorsun.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın
#5
(03/02/2016, 16:24)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Fırıldak konusunun seninle uzaktan yakından alakası yok. Bu konunun niye kitlendiğinide sen çok iyi biliyorsun. Şu malum adamla ilgili yazılarını da, hala pirim veriyorsun.

düzelttim o isimleri malum şahıs yazdım.
Ara
#6
Bu gün bir daha anladım ki, insanlara hakkettiği kadar değer vereceksin. Hatta çok ta adam yerine koymayacaksın. Bazıları vardır 2 kimliği olur, ama biz bırakın iki kişiliği, sayelerinde 4-5 kişiliği olan adamlarla muhatab olmuşuz. Düne kadar kapımıza gelip dost görünen, demek ki çıkar için dostmuş. Çok acıdır. Böyle tipler yüzünden, düzgün olabilecek insanlardan soğutuluyoruz. Yazıklar olsun be, insan olmak bu kadar mı zor sanat.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın
 Fırıldaklar konusu
Fırıldaklar Konusunun Etiketleri Etiketler Fırıldaklar klima, Fırıldaklar fiyatı, Fırıldaklar al, Fırıldaklar tavsiyesi, Fırıldaklar arızası, Fırıldaklar nasıl çözülür, Fırıldaklar 2015, Fırıldaklar kalitelimi , Fırıldaklar nedir, Fırıldaklar izle, Fırıldaklar , Fırıldaklar resimli anlatım, Fırıldaklar ne işe yarar, Fırıldaklar sistemleri , Fırıldaklar problemi, Fırıldaklar ne demek, Fırıldaklar nerden alınır, Fırıldaklar videosu, Fırıldaklar paylaşımları, Fırıldaklar en iyi fiyat, Fırıldaklar en ucuz, Fırıldaklar hakkında, Fırıldaklar nedir, Fırıldaklar bul, Fırıldaklar konusu
Fırıldaklar Konusunun Linki Direk Link
Fırıldaklar Konusunun HTML Kodu HTML Link
Fırıldaklar Konusu BBCode Linki BBCode Link
Fırıldaklar Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Yasal Uyarı
Sitemizde Bulunan Tüm paylaşımlar TC yasalarına uygundur. Bu kurallara uymayanlar banlanır ve bu tür paylaşımlardan Klima Forumu sorumlu değildir. Bu yüzden KlimaForumu.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Uyar - Kaldır Prensibini Benimsemekteyiz. İstenildiği Takdirde Hak Sahipleri Linklerin Kaldırılması Talebinde Bulunabilir, iletişim adresimizden bize mail atabilirsiniz. Reklam vermek için yine iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. "Saygılarımızla KlimaForumu.Com"