• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Ev yapımı zeytin
#1
Zeytin mevsimi başlıyor. Yeşil zeytin, kırma ve çizik olarak sofraların vazgeçilmezidir. Heleki ilk olgunlaşma zamanında acısı olur. Ben en çok bu Tatı severim. 
Müşterilerimizden biri İzmir Bayındır da organik zeytin yetiştirme ve zeytin yağı tesisi kuruyorlar. Yağların saklanacağı yerin iklimlendirme işini biz üstlendik. Tesise keşif işi için gittiğimiz zaman, zeytinler tam yeşil zeytin zamanı olmuştu. Dedik gelmişken boş geçmeyelim dedik. Aldık torbayı elimize başladık zeytinleri toplamaya. Zeytinler son 5 senede hiç bir ilaçlama ve yakın çevresinde suni gübre ile sulamalı tarım yapılmamış. Sertifika yeni alındı, organik belgeli. 
 Bu sene zeytinler kendi elimizden. İlk etapta ikiye ayırdık boyları. İrileri çizme, küçükleri kırma yapmak için ayırdık. Çizme işi benim gözümde büyüyordu. Az değil 10 kg ma yakın zeytini çözeceğiz. Sonra Google amcaya soralım dedik çizme zeytin yaparken nelere dikkat edelim. Bakınırken sayfalara zeytin çizme makinesi çarptı gözüme. Çok basit ve çok ucuz bir alet. Ama bu iş Çin harbiden de 10 numara alet. Fiyatta komik rakam biz 5 TL ye aldık. İnternette de 5 TL ile 10 TL arasında var. Herkese tavsiye ederim. Tek kelime ile 5 dakikada Beşiktaş.  

   
   
   
   

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#2
   
   
   

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: