• Toplam: 2 Oy - Ortalama: 3
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Ev İçi, Katı Yakıtlı Uygun Fiyatlı Soba Tavsiyesi
#11
Kaloriferli derken...
Yani bir evde petekler ile kullanılabilir peki bulunduğu odayı ısıtır mı?
Ortalama kaç m2 evi ısıtır. YouTube bu sobayla ilgili hiç video bulamadım. Forumda da bu sobayla ilgili konuya denk gelmedim detaylı birşeyler yazabilir misin?

#12
Ayrıca manuel yakıt nasıl oluyor. Cehaletini bağışlar mısın? Bunların otomatik yakıtlısı var mı?

#13
Soba kalorifer sistemine bağlanıyor  Pellet kaloriferli sobadan farkı bulunduğu ortamı da ısıtır . Üzerinde bsğapı büyükçe fırın var. Türkiye de bu tarz çok soba var..Ama emniyet sistemi Dila daki gibi değil . Diğerleri açık imbisat çalışır . Kaynama riski var . Bunda kaynamaya karşı Manuel termostat var . Kapalı devre çalışır soba  Isı kaybı yok. Manuel sobalarda göre çok daha güvenli. Yakıt sistemi Manuel. Yani odunu veya kömürü elle atarsınız . Sobayı yakma işlemi de el ile . Isı ayarı yapılabilir . Manuel termostat sistemi ile soba giriş havasını kısarak  yanmayı azaltır.. Bu sobada en önemli konu elektrik kesintisi çok istenmez . Su sürkülasyon pompası durursa ısı hızlı yükselir, emniyet sistemi devreye girer. Kazan içindeki suyu boşaltır.  Soba fiyatı 5000 tl lerde .

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#14
mbirol hocam tekrar merhabalar...
Sobayı ha aldım ha alacağım diye kışı bitireceğiz.
Yukarıda anlattığınız özelliklere benzer daha otomatik bir soba var mı? En azından sürekli yakıt tavsiyesi yapmak zorunda kalmayacağımız, yani deyiminizle yakıt sistemi otomatik olan. Sobayı yakma işlemi otomatik olursa süper olur. Öyle bir soba bulunabilir mi? Yani bildiğiniz öyle bir soba var mı?

#15
(29/12/2018, 15:20)aaxxiinn Nickli Kullanıcıdan Alıntı: mbirol hocam tekrar merhabalar...
Sobayı ha aldım ha alacağım diye kışı bitireceğiz.
Yukarıda anlattığınız özelliklere benzer daha otomatik bir soba var mı? En azından sürekli yakıt tavsiyesi yapmak zorunda kalmayacağımız, yani deyiminizle yakıt sistemi otomatik olan.  Sobayı yakma işlemi otomatik olursa süper olur. Öyle bir soba bulunabilir mi? Yani bildiğiniz öyle bir soba var mı?

Türkiye yi bırakın, dünyanın en büyük şömine soba konusundaki Verona fuarında bile görmedim pellet dışında otomasyonlu katı yakıt soba. 
 Otomasyon sa Pellet malesef.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#16
Arkadaşlar önümüzdeki hafta ormanlik bir alanda kiz kardesimin nisani icin palmiye soba kiralamayi dusunuyoruz.Daha once boyle bi hizmet alan biri var mi ?Benim yaptığım araştırmalara göre bircok google aramasında kirala360 adında bir siteyi buluyorum haliyle o gün mağdur olmak istemiyoruz sizinde tecrübelerinize guvenerek değerlendırme yapmanız adına palmiye soba kiralayan sitenin linkini aşağıya bırakıyorum şimdiden yardım için tesekkür ediyorum.
https://www.kirala360.com/palmiye-soba-kiralama/

#17
Kirala işi nasıldır bilmiyorum. Ama bu ısıtıcı lar iyi ısıtır, ama iyi de tüketir. Tam gaz yanarsa bir şemsiye 4-5 saatte bir tüpü bitirir. Tüplerin dolu olmasına dikkat edin bence.

Birde bizim pellet yakıtlı kule ler var. Kiralama varmı bilgim yok ama..

https://youtu.be/vEHJ2Mo6XKw

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: