• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Elektrikli Şofben veya Termosifon
#1
Malum Kış geldi. Yazları Günısı ile Banyo suyunu ısıtırken Kar, Yağmur ve Bulutlu havalar dolayısı ile suyu ısıtmak zor veya imkansız olmaktadır. Gün ısı üzerine takılan rezistansla su ısıtılsada bu zaman ve elektrik sarfiyatı açısından zor olmaktadır. Bu nedenlerle Banyoya bir su ısıtıcısı taktırmak istiyorum. İnterne üzerinden yaptığım araştırmalarda Termosifonların her 2 senede bazı parçalarının değişmesi gerektiğini ve kireçli su nedeniyle paslanma ve çürümeler nedeniyle delindiğini söylüyorlar sizce hangi ısıtıcı takmalıyım. Önerilerinizi bekliyorum. Selamlar..

#2
Rezistans lı sistemler kireçli su ile olunca malesef kısa sürede zarar görüyor. Marka fark etmeksizin. Piyasa en yaygın elektrikli termodinamik Demirdöküm. İyi fiyatlı her zaman. Aslında birbirlerinden çokta farkı yok. Bu konuda Baymak ta iyidir. Ben ikiz kazan Termodinamik kullanıyorum. 5 sene oldu neredeyse sıkıntı yok şu ana kadar. Ama artık piyasa da yok. Çift kazanın avantajı giren soğuk su, kullanım sıcak suyuna hemen karışmıyor, böylece daha konforlu sıcak su alabiliyorsunuz. Şu an piyasada ikiz kazan ürün çok az. Fiyatları da 1000 TL ye yakın. Ariston Velis var benim bildiğim. Konfor için değer, ama ekonomi için değmez aradaki farka. Birde kireç konusunda bende dahil olmaz üzere 2-3 yılda bir içerisinde bulunan anot çubuğunu değiştirsek bir sey olmaz aslında. Ama hep sallıyoruz. Anot kireçin rezistans a yapışmasını engelliyor.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Hocam cevabınız için teşekkür ederim. Dopoda ısıtılan su mutlaka kireçve paslanma yaparak depoyu deliyor diyorlar. Her 2 senede bir Anot çubuğunun değişmesi masrafları artırıyormuş. Ani su ısıtıcı almamı tavsiye ediyorlar. Zira Antalya'da sular korkunç kireçli. Araştırmaya devam edeceğim. Forumda bu tür aletleri kullanan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.Selamlar..

#4
Ani su ısıtıcı derken. Monofaze olan ihlas tarzı ürünler mi. Eger bunlarsa sadece duşta kullanabiliyorsunuz. Evin diğer yerlerinde sıcak su yok, veremezsiniz. Trifaze elektrik olsa evde o zaman en güzel cihaz Bosch Siemens ani su ısıtıcı. 10 numara 5 yıldız. 
Bu arada 2 yılda bir anıt değiştirme bedeli taş çatlasın 150 TL olur. Ama unutuyoruz veya sallıyoruz.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
mbrol Hocam ani su ısıtıcı monofaze olacak ve mutfaktanda sıcak akacak. Galiba siemens de varmış. Selamlar..

#6
Monofaze ve sıcak su şebekesine bağlanacak ani su ısıtıcısı yok bildiğim kadarı ile. 2-3 kw lık güç ile ani su ısıtıcısı iş yapmaz. İhlas ama su ısıtıcı lar kışın 7 kw ile bile kısıtlı bir su ısıtabiliyor.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: