Anket Başlığı: Hangi kombiyi kullanıyorsunuz?
Ariston
3.29%
Baymak
9.21%
Bosch
10.53%
Buderus
13.16%
DemirDöküm
21.71%
E.C.A
13.16%
Ferroli
5.92%
Vaillant
9.21%
Viessman
5.26%
Diğer(Baykan,T.Teknik,Baretta,Maktek,T.Dinamik,Protherm,İmmergas)
8.55%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız.
Anket kapatılmıştır.Anket Sonuçlarını Göster

  • Toplam: 6 Oy - Ortalama: 3.5
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Doğalgaz Kombisi Önerisi
(16/11/2019, 03:26)Sistemci Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, 3 ydir kozlusan lidya 25 pelet sobası kullaniryordum ayrica sicak su icin de Demirdöküm güneş enerjisi +elektrikli termosifon.

Şükür doğalgaz geldi. Henuz baglatmadim. Güneş enerji paneline harcadığım yatirimi ve 5 ay ücretsiz sicak su kullanimimi çöp etmemek icin şunu sormak istiyorum.

Dogalgaz kombi + gunes gunes enerji paneli entegrasyonu nasıl yapilir?

Piyasada solar kit denilen mixerlar var. (Bosch ve Demirdöküm) ama kendi yetkili servisleri dah nasil baglanir bilen çok cok az. 
İlk defa ben sormusum. Güneş enerji panelinden gelen sicak suyu kombi sicak suyuna bagliyor. Gunisi su sicaksa kombiyi devreye almiyor. Gunisi degeri düşükse eksik kalan ısıyı kombi ile tamamlıyor. Ya da gunisi sıcaklığı cok cok yuksekse soguk su katip istenilen dereceye indirip gonderiyor gibi gibi ozellikleri var. 

Hangi kombiler bu entegrasyona uygun, kullanan oldu mu? 

Bosch marka solar kit baska kombide kullanilir mi gibi sorularim var.

Yardımcı olabilecek var mi?

Sistemin çalışma mantığı şu. 
 Solardan belli bir ısıya kadar diğelş ki 35 dereceye kadar gelen suyu direk şebeke sıcak suyuna veriyor. Solardan gelen su 35 derecenin altına düşerse ısı, suyu kombiye yönlendiriyor. Solar kit çıkışta ikşnci bir sistem ise şebekeye gelecek suyu, ister Solardan gelsin ister kombi den soğuk su ile karışım yaparak ılıştırıp veriyor şebekeye. Yani haşlama önleme sistemi var.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Ilave olarak şunu yazalım. Bu sistem 2 ayrı vana sistemşnin birleşimi gibi olmuş. İlk solar enerji girişi 3 yollu termostatik vana. Çıkış kısmı ise termostatik 3 yollu karışım vanası.
Siz, zaten bu güne kadar karışım vanası dediğimiz, çeşmeden akan sıcak suyu ılıştırma işini otomatik yapıyordunuz. Bence sadece kombi soğuk su girişine 3 yollu termostatik vana takarsanız bu işi çözersiniz. Bu arada bir uyatımız da olsun, güneş enerji sisteminiz kapalı devre, basınçlı sistem ol ası gerekir.

   

Kırmızı işaretli bölüm 3 yollu termostatik vana. 
 Yeşil işaretli bölüm 3 yollu termostatik karışım vanası

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Alarko seradens kombi modelini tavsiye ederim kesinlikle tasarruflu ve gayet iyi performansı var bugüne kadar yanıtlmadı. Daha öncesinde buderus kullanıyordum o da iyiydi ancak tasarruf konusunda seradens bir tık daha iyi

Merhabalar Evimize Doğalgaz yaptırıcaz anlaştığımız Firma [/url]Daikin Kombi  takmak istiyor aynı zamanda [url=https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwimtIWmlOD5AhXGlNUKHb2nBI4YABAAGgJ3cw&ohost=www.google.com.tr&cid=CAESa-D2DTf-ksRYaebpNYNvhgb-qGVfaF9KZYYF-C7Icd4RWo56vU1RES9DfPgXTaQvDRd9E5qoUeHEL8bslgFgyppBXKxHZi2YIafS1CoPpPnGQ03WurWeka7XfqQsyF_Lw7wSO-sNl1pFm1hm&sig=AOD64_2YgYul5P6PlLofSO8IGnoARvaL0A&q&adurl&ved=2ahUKEwiHnP2llOD5AhVNX_EDHekkC2gQ0Qx6BAgDEAE]Daikin Kombi bayisi kendisi [/url]Daikin Kombi konusunda kararsızıö bizim buralarda daha çok E.C.A kombi kullanıyorlar Daikin konsunda bir tavsiye yada Fikir verirseniz sevinirim

[url=https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwimtIWmlOD5AhXGlNUKHb2nBI4YABAAGgJ3cw&ohost=www.google.com.tr&cid=CAESa-D2DTf-ksRYaebpNYNvhgb-qGVfaF9KZYYF-C7Icd4RWo56vU1RES9DfPgXTaQvDRd9E5qoUeHEL8bslgFgyppBXKxHZi2YIafS1CoPpPnGQ03WurWeka7XfqQsyF_Lw7wSO-sNl1pFm1hm&sig=AOD64_2YgYul5P6PlLofSO8IGnoARvaL0A&q&adurl&ved=2ahUKEwiHnP2llOD5AhVNX_EDHekkC2gQ0Qx6BAgDEAE]


[url=https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwimtIWmlOD5AhXGlNUKHb2nBI4YABAAGgJ3cw&ohost=www.google.com.tr&cid=CAESa-D2DTf-ksRYaebpNYNvhgb-qGVfaF9KZYYF-C7Icd4RWo56vU1RES9DfPgXTaQvDRd9E5qoUeHEL8bslgFgyppBXKxHZi2YIafS1CoPpPnGQ03WurWeka7XfqQsyF_Lw7wSO-sNl1pFm1hm&sig=AOD64_2YgYul5P6PlLofSO8IGnoARvaL0A&q&adurl&ved=2ahUKEwiHnP2llOD5AhVNX_EDHekkC2gQ0Qx6BAgDEAE][/url]

Daikin Kombi  konusunda fikir almak istiyordum yardımcı olursanız sevinirim

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: