• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Dıştan Beslemeli Klimayı İçten Beslemeli Yapmak
#1
Arkadaşlar merhaba, aranıza yeni katıldım. Ufak bir sorum var, cevaplar için şimdiden teşekkürler. Evim gizli tesisat. Yatak odasına taktırdığım klima için gizli tesisatın yerini beğenmediğim için başka bir duvara kurdurmuştum, elektriğini de kullanmadığım bir odanın tesisatının haberleşme hattını iptal edip sağlamışlardı. Fakat bugün kullanmadığım odaya da klima aldım ve kablosu iptal edilmiş olan odaya klimayı taktıracağım. Yani, haberleşme kablosunu da kullanmaları gerekecek. Bu durumda yatak odasındaki klima için elektrik hattı iptal olmuş olacak, yatak odasındaki klima da dıştan beslemeli, servis bana balkona elektrik hattı çektirmen gerekiyor dedi. Bu durumda elektrikçi çağırmadan dıştan beslemeli klimayı uygun bir şekilde içten beslemeli bir hale getirebilir miyiz diye sordum, imkansız değil yaparız dedi. Sizlerin tavsiyesi nedir? Bu şekilde montaj yapmak doğru mu, güvenli mi? Başka bir tavsiyeniz olur mu? Teşekkürler.

#2
Belirtmeyi unutmuşum dıştan beslemeli olup da içten beslemeli yapmak istediğimiz klima 12000 BTU değerinde ve dış ünite ile iç ünite arasında neredeyse 2-3 metre var çok uzun bir mesafe değil yani.

#3
(19/05/2020, 00:44)gntrkne Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Belirtmeyi unutmuşum dıştan beslemeli olup da içten beslemeli yapmak istediğimiz klima 12000 BTU değerinde ve dış ünite ile iç ünite arasında neredeyse 2-3 metre var çok uzun bir mesafe değil yani.

Dıştan beslemeli bir klima içten besleme olmaz. Ara tesisat kablosu bir 4 lü ,birde 3 lü olmak üzere iki kablo olması gerekir.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#4
Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Peki, sizin bir öneriniz var mı dıştan beslemeli klimaya elektrik kaynağı bulabilmek için? Çünkü mevcut gizli tesisatların hepsi kullanımda olduğu için klima balkonunda boşta elektrik kablosu kalmadı.

#5
Benim bu konuda nasıl önerim olabilir ki. Dışta elektrik ya olacak ya olacak

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#6
Teşekkür ederim.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: