Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül
#1
3 milyon Dolar ödüllü klima yarışması
Richard Brunson, iklime etkisi beş kat daha az olan ve maliyeti iki katı aşmayan bir klima üreten girişimcilere 3 milyon Dolar vereceğini açıkladı.
Haber Özeti
İngiliz yatırımcı ve iş adamı Richard Brunson, iklime etkisi 5 kat daha az olan ancak fiyatı da bugünün fiyatlarının iki katını aşmayan bir klima üreten girişimcilere 3 milyon Dolar vereceğini açıkladı. Küresel Soğuma Ödülüolarak adlandırılan bu projenin amacı, klima kullanımının çevreye verdiği zararı azaltmak ve böylece iklim değişikliğinin etkilerini durdurmak.
Özellikle gelişmekte olan ülkelerde vatandaşlar daha fazla para kazanmaya başladığında satın aldıkları ilk ürünler televizyon, buzdolabı ve klima oluyor. Televizyon ve buzdolabının enerji etkinliği çok büyük bir soruna yol açmasa da klimaların kullandığı enerji iklime olumsuz etki ediyor.
Şirketler enerji tüketimini azaltmaya çalışmıyor
Klimaların enerji tüketiminin yeterince hızlı bir şekilde düşmemesinin sebebi ise piyasada buna talep olmaması. Klima satın alan müşteriler o cihazın ne kadar enerji tükettiğiyle değil etiket fiyatıyla ilgileniyor. Daha fazla enerji tüketen ancak ucuza mal edilebilen ürünler bu sebeple daha fazla rağbet görüyor. Müşterilerden talep gelmeyince de üreticiler daha etkin cihazlar geliştirmek için pahalı ar-ge çalışmaları yapmaya vakit ve para ayırmak istemiyor.
Bu sorunu gören Brunson, düşük enerji tüketimli klima üretecek girişimlere maddi destek sağlayarak bu çalışmaları hızlandırma kararı aldı. 2019 yılında 10 adet girişime, düşük enerji tüketimli klima üretmeleri için 200 bin Dolar destek verilecek. Bu girişimlerin ürettiği prototipler laboratuvar ortamında farklı sıcaklıklarda test edildikten sonra Hindistan’da gerçek kullanım koşullarında testlere tabi tutulacak. Kazanan model 1 milyon Dolar yatırımın sahibi olacak. Brunson, “Eğer 70 milyon Dolar’a bir Boeing 737 üretip havacılığı kökten değiştirebiliyorsak bu gelişimi klimalarda da gerçekleştirebiliriz.” diyor.

Kaynak: Fast Company

Paylaş:

Etiketler:enerji tüketimi iklim değişikliği klima küresel ısınma küresel soğuma ödülü Richard Brunson

1 Yorum
Yorumunuz:

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın
Cevapla
 Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül konusu
Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül Konusunun Etiketleri Etiketler Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül klima, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül fiyatı, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül al, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül tavsiyesi, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül arızası, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül nasıl çözülür, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül 2015, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül kalitelimi , Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül nedir, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül izle, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül , Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül resimli anlatım, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül ne işe yarar, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül sistemleri , Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül problemi, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül ne demek, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül nerden alınır, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül videosu, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül paylaşımları, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül en iyi fiyat, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül en ucuz, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül hakkında, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül nedir, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül bul, Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül konusu
Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül Konusunun Linki Direk Link
Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül Konusunun HTML Kodu HTML Link
Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül Konusu BBCode Linki BBCode Link
Bu klimayı üreten 3 milyon dolar ödül Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Yasal Uyarı
Sitemizde Bulunan Tüm paylaşımlar TC yasalarına uygundur. Bu kurallara uymayanlar banlanır ve bu tür paylaşımlardan Klima Forumu sorumlu değildir. Bu yüzden KlimaForumu.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Uyar - Kaldır Prensibini Benimsemekteyiz. İstenildiği Takdirde Hak Sahipleri Linklerin Kaldırılması Talebinde Bulunabilir, iletişim adresimizden bize mail atabilirsiniz. Reklam vermek için yine iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. "Saygılarımızla KlimaForumu.Com"