• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Bosh B1ZMI12624
#1
Bosh B1ZMI12624 Klima aldım ve cumartesi günü servis gelip montaj yaptı, ardından vakumlama yapıp yapmadıklarını sorduğumda Gerek yok eski cihazlarda vakumlama yapılıyor şimdikilerin gazları farklı gerek yok diyerek gittiler. Müşteri hizmetleri vakumlama şart diyor ayrıca iç ünitede derece düştüğünde tıkırtılı fan sesi geliyor montajı yapan şahısa sorduğumda bu normal diyerek geçiştirdi ama yalan olduğundan eminim sonuçta 21 senedir klima kullanıcısıyım. Montaj yapan teknik servise vakumlamayı söylediğimde o nedir bilgim yok diyerek soruma soruyla karşılık verdi telefonda, bende açıkladığımda birden bire bilmediği konuda bilgili oluverdi ve eski cihazlara vakum gerekli bunlar yeni cihaz diyerek sahtekarca konuştu. Arkadaşlar tavsiye ve yorumlarınız nedir acaba yardımlarınız için şimdiden müteşekkirim.

#2
Siz zaten belirtmiştiniz sahtekarca davrandı diye. Evet aynen saklamışlar. Servis ile muhatabı olmadan konuyu direk müşteri hizmetlerine aktarın, cihaz değişim talebinde bulunun. Şu an itibari ile mal ayıplı ürün oldu sonuçta. Yaklaşımların göre, eğer olumsuz bir cevap gelirse tüketici hakem heyetine başvuracağınızı söyleyin. Kesim okarak değişim veya iade kararı çıkar hakem heyetinden.
Tabi inşallah montaj forumun imzalamadınuz sa. Yada vakum yapıldı kutucuğunu işaretli değilse. Bir uyarı yapalım, bu tür konularda mutlaka montaj forumuna vakum yapmadı diye not düşürün. Yada sözle söylediğini oraya yazsınlar. Yani yeni cihazlarda vakum gerekiyormuş diye. Elinizdeki en büyük kanıt ise cihazın içinden çıkan kitapçıklardır. Orada montaj anlatımında vakum da yazar..

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
Malesef forma imza attım ama vakumlama ile ilgili bir kutucuk yok ve açıklama bölümündeki yazısı pek okunur değil ama vakumla ilgili bir yazı görünmüyor. Birde hattımı androit telefona takıp servisi arayıp ses kaydı alsam elimde geçerli bir kanıt olmuş olabilirmi acaba.

#4
(13/05/2019, 15:59)Timurhan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Malesef forma imza attım ama vakumlama ile ilgili bir kutucuk yok ve açıklama bölümündeki yazısı pek okunur değil ama vakumla ilgili bir yazı görünmüyor. Birde hattımı androit telefona takıp servisi arayıp ses kaydı alsam elimde geçerli bir kanıt olmuş olabilirmi acaba.

Forumda olması laxım vakum yapıldı gibi bir kutucuk  Yani genelde olur . İzinsiz yapılan ses kaydı kanıt kabul edilmiyor . Ama yine de olmasında zarar yok. En azından bu kayıt ile servis merkezine baskı kurarsınız. Şu konuda sakın pes etmeyin, siz hakkınız olanı arıyorsunuz . Bunu kıllık yapma, işi yokuşa sürme VS gibi düşünmeyin .

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Şu anda malesef sorun çıkartıyor teknik servis ve müşteri hizmetleri teknik servis gelip durum tespiti yapacak diyor ama bu neyin tespiti anlamış değilim! Durum tespitine gerek yok vakumlama yapılmadı kendileride bunu söylüyor eğer geleceklerse vakumlama yapmadıklarını açıklamayacaklardır dedim. Arkadaşlar peki vakumlama yapılmadığına dair bilirkişi varmıdır acaba? Bana tavsiyelerinize ihtiyacım var adeta mağdur ediliyorum.

#6
(14/05/2019, 17:23)Timurhan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Şu anda malesef sorun çıkartıyor teknik servis ve müşteri hizmetleri teknik servis gelip durum tespiti yapacak diyor ama bu neyin tespiti anlamış değilim! Durum tespitine gerek yok vakumlama yapılmadı kendileride bunu söylüyor eğer geleceklerse vakumlama yapmadıklarını açıklamayacaklardır dedim. Arkadaşlar peki vakumlama yapılmadığına dair bilirkişi varmıdır acaba? Bana tavsiyelerinize ihtiyacım var adeta mağdur ediliyorum.

Cihazı üreten mühendisler gelse , cihazı söküp arge ye alsalar o klimanın vakum yapılıp yapmadığını kimse tespit edemez . Hepsi işi kıvırma politikası  Gelecek manometre takacak  gaz basıncına bakacak VS, sonra da diyecek ki vakum gerek yok, sorun yok vs. Burada males ki en büyük hatanız vakum konusunu bildiğiniz halde sizlerde sözle söyleneni yazıya döktürmemiş  olmanız. Oradaki vakum gerek yok yazısı olsa idi, hiç bu kadar uğraşmazdınız . Şimdi zaten inkar etselerde siz nasıl kanıtlayacaksınız.. Tek bir yapacağınız hareket var THH ne en kısa sürede başvurmak . Açın kendi kitapçığını bakın  yaxoyırdur orada vakum konusu zaten  Eskisine yapılır yenisine yapılmaz olmaz . Süreçte gecikiyorsun ben söyleyeyim . Yada sineye çekeceksiniz .

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
[font=.SF UI Text][font=.SFUIText]Arkadaşlar az evvel teknik servisle konuştum yalan söyleyip durdular ama yarın gelip vakumlamayı yapacaklarmış. İmzalayacağım formda ne yazarsam tüketici mahkemesinde delil sayılır acaba? Mesela 11.05.2019 montaj yapıldı vakumlama yapılmadan çalıştırıldı, 14.05.2019 gelip vakumlama yaptılar diye yazarsam sonrasında tüketici mahkemesi cihazın ayıplı olduğu için değişimine karar verirmi?. Birde cep telefonumla video kaydı yapayımmı bir etkisi olurmu hakkımı savunurken acaba?. Birde form'da yazacağım yazı kutucuğun biraz dışına çıkarsa bir sorun olurmu çünkü öyle büyük yazıyorlarki yer kalmıyor not bölümünde.[/font][/font]

#8
(14/05/2019, 21:45)Timurhan Nickli Kullanıcıdan Alıntı: [font=.SF UI Text][font=.SFUIText]Arkadaşlar az evvel teknik servisle konuştum yalan söyleyip durdular ama yarın gelip vakumlamayı yapacaklarmış. İmzalayacağım formda ne yazarsam tüketici mahkemesinde delil sayılır acaba? Mesela 11.05.2019 montaj yapıldı vakumlama yapılmadan çalıştırıldı, 14.05.2019 gelip vakumlama yaptılar diye yazarsam sonrasında tüketici mahkemesi cihazın ayıplı olduğu için değişimine karar verirmi?. Birde cep telefonumla video kaydı yapayımmı bir etkisi olurmu hakkımı savunurken acaba?. Birde form'da yazacağım yazı kutucuğun biraz dışına çıkarsa bir sorun olurmu çünkü öyle büyük yazıyorlarki yer kalmıyor not bölümünde.[/font][/font]

Sisteme hava girmiş, neyin vakum unu yapacaklar . Bu konular defalarca kere yaşandı forum da. Siz şu notu net olarak yazdırabilirseniz iyi olur  İlk yapılan montajda vakum işlemi yapılmadığı için.... Sonrası hikaye zaten . Bunu yazarlarsa siz itiraz hakkınız var bence  Tabi burada THH deki bilirkişi nin bakış açısı da önemli  Genelde bilirkişi meslek liseleri . İşini seven dürüst bir hocaya denk gelirse ilk yapılan işin hata olduğunu onaylar . Siz oradan sonrasında vakum yapılmış fark etmez  İlk kurulumda malı ayıplı hale getirdiler. İdda bu olmalı . Sisteme karışan hava, ve havanın  içindeki nem sisteme girdi zaten.
 Ha şu var klimanın gazı olaki kaçsa idi, bu sırada da sisteme hava girebilirdi. Bu bir işçilik hatası veya aruza olarak geçer  Bilinçli olarak yapılan bir şey değil. Burada yapılacak işlem ayıplı mal olmaz. Ama sizin klimaya ilk kurulumda yapılması gereken bir uygulamayı bilerek yapmamak  hata değildir. Bu o ürüne bilerek zarar vermektir . 
 Zaten şu anda gelelim vakum yapalım demeleri bile hatalarını kabul etmeleridir.
 Bir not daha yazalım  Özellikle gözlemletin  hatta ben yapılan işi video çekeceğim diyerek video çekin  Ama bu izin alma videoda da görünsün, duyulsun. 
 Yapacakları iş şu . Klimanın gazını toplayacak lar  Sistemi vakum a alacaklar ve tekrar gazı açacaklar . İşte bu bile bir hatalı iş kanıtıdır . (genelde göstermelik yapılan bu.) 
 Yapılması gereken nedir  Klimanın gazı tamamen boşaltılmalı. Min 2 saat komple iç dış ünite vakum yapılmalı ve fabrika verilerinde gramajında hassas terazi ile tüp ters çevrilerek likit halde gaz şarjı yapılmalı . (bunu büyük ihtimal yapmayacaklar )
 Daha bir şey yazamıyorum  ne diyelim . Bütün yazdıklarımız senaryo değil, tamamen canlı örnekleri olan yüzlerce olaylardan biridir.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#9
Forumu daha hızlı ve etkili kullanmak için Businnes üyeliğe geçin

https://klimaforumu.com/konu-business-uyelik.html

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#10
Sayın mbirol ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim sağolun. Peki forma ilk montajda vakumlanmadı yazısını ben yazsam imza attıktan sonra olmazmı acaba?

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: