• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1
Gösterim Stili Konu Kapalı

Bebekler ve klima (ısıtma soğutma)
#1
Arkadaşlar daha önce ***** arkadaşıma sorduğum soruyu tekrar sormak daha detaylı bilgi almak ve başkalarıda faydalansın niyetiyle soruyorum.
5 aylık bebeğim var oturma odamda mitsu hc35 odam 30 metrekare petek yetersiz oldğundan klima açıyordum ancak 9köye sorduğumda çocuklara
zararı var dedi o arada bir toplantımız olduğundan kapatmak zorunda kalmıştım detayları alamadım filtrelerimi 15 günde bir temizlerim ayrıca
iç ünite bakımını *****'ün paylaşımı sonucu kendim yapabiliyorum şu ana kadar 2 kere iç üniteyi temizledim bebekler için zararlıysa doktorlar neden tavsiye
ediyor yazınsa çaresiz kullanmak zorundayım yada ki planım bu taşınacağım. Tüm arkadaşlara selamlar saygılar.

#2
Arkadaşım ben klima ile ısıtma ve soğutma kullanarak 2 çocuk büyüttüm. Hamdolsun sıkıntı yok çocuklarda. Burada önemli olan nokta filitrelerin düzenli ve sık temizlenmesi. Ayrıca cihazınıza bakımı yapabilirsiniz amatörce diyelim.Ama 2 yılda bir mutlaka profesyoneller tarafından bakım yaptırın.Hatta cihaz tamamen sökülüp bakım yapılırsa daha iyi olur. 

 Hasta eden klimanın ısıtma ,soğutma sistemi değildir.Hastalık klima üzerinde biriken tozların nem ile birleşince üreyen küf mantarıdır. Bunun önlenmesinin tam bir yolu yok malesef ki. Derseniz ki bu işin piyasa dezenfektan ,sprey vs si var,en profesyonel ürün budur..


http://www.rothenberger.com.tr/tr/ueruen...ik-spreyi/

Klima Forumu
Dezenkfekte edici ve koku giderici temizlik spreyi


Klima Forumu

Uygulama avantajları
 • Hastalık ve alerji tehlikesini ortadan kaldırır
 • Haşerellerin, tozun, bakterilerin ve küfün bertaraf edilmesi için pratik ve ekolojik bir çözümdür,
 • Spreyi doğrudan yüzeyin üzerine püskürtün
 • Püskürtme kafası ve püskürtme boruları ile birlikte ekonomik bir sprey
 • Hoş olmayan kokuları giderir
 • Hoş mentol kokusu

#3
Güzel konu olmuşTam benim duruma uygun,ben de 2 ay önce tam çocuğun doğacağı gün ME bayisinde pazarlık yapıyordum..Eski klima 5 yıllıktı ve değişmeliydi..Ben biraz da bebek var diye gittim sıfır cihaz aldım..Burada herkeste her evde klima var,herkes bebeğini klimayla büyütüyor..Bakımlar düzenli yapılırsa bi sıkıntı olacağını sanmıyorum..Biz 2 aydır sabir sıcaklıkta sabit fanda kullandık kısmetse de böyle devam edeceğiz.Bu arada filtreleri haftalık temizliyorum,klimayı direk bebeğe vurdurmamaya çalışıyoruz..Havayı kurutma gibi bir derdimiz yok,mutfak beraber olduğundan nem sıkıntımız yok..ortam nemli..Yalnız tek sıkıntımız bina rutubet emen bir bina olmamasına rağmen zaman zaman oluşan yer yer küflenmeler..Buna bir çare bulamadık,ortamı havalandırsakta önüne geçemedik..sık sık siliyoruz geçen de üzerine boya sürdüm bakalım ne olacak..

#4
fluminense rutubet konusunda bende madurum sildim vs ama tekrardan yaşandı internetten biraz araştırdım bakalım onları denicem.

#5
(19/01/2015, 23:33)XASİF Nickli Kullanıcıdan Alıntı: fluminense rutubet konusunda bende madurum sildim vs ama tekrardan yaşandı internetten biraz araştırdım bakalım onları denicem.

silmek çare değil,küf olan yere hava akımı verirsek ben azaldığını fark ettim..koltukların arkasında oluyordu onları öne çektim duvara dayamıyorum bakalım ne olacak? güneş gören ev olacak aslında ama yazın da fethiyede sıkıyorsa güneş gören evde otur..

#6
Şimdi konu tam iklimlendirme konusuna gelmeye başladı.Şimdi arkadaşlar eğer ki evde duvarlarda küf varsa ,ortamda nem yüksek demektir.Nem yüksekse nem alma cihazı kullanmak gerekir..

Pamuk eller cebe.. Ohoh Cool M26

Yeni bir kampanyamı başlatsak ne.Nem alma cihazı al,nemini kontrol altına alalım...

Şaka bir tarafa bu işin iki yolu var ya sürekli havalandırma yada nem alma cihazı...

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
mbirol usta nem alma cihazları hakkında bilgi verebilirmisiniz benim yatak odam camlar aşırı su ve duvarlarda küf oluşumu oluyr. havalandırıyrm fakat kışın pek olmuyr

#8
(20/01/2015, 01:26)XASİF Nickli Kullanıcıdan Alıntı: mbirol usta nem alma cihazları hakkında bilgi verebilirmisiniz benim yatak odam camlar aşırı su ve duvarlarda küf oluşumu oluyr. havalandırıyrm fakat kışın pek olmuyr

Açalım bir konu...

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#9
Yukarıda yakındığım küf konusunu ben kendi çabalarımla aştım diyebilirim.Yatak odasında klima günlük 10 saat çalışıyor orada fazla yok ama salonda gerçekten sağlığımızı tehdit edecek kadar fazlaydı.Odayı sık sık havalandırarak ve küf olan yerlere hava akımı gelmesini sağlayarak büyük oranda azalttım.Salondaki sürgülü kapıyı gün boyunca 1'er saat arayla düzenli olarak 10 dk kadar açıyorum.Klima biraz fazla tüketecek ama olması gereken bu.

#10
(09/02/2015, 00:21)fluminense Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Yukarıda yakındığım küf konusunu ben kendi çabalarımla aştım diyebilirim.Yatak odasında klima günlük 10 saat çalışıyor orada fazla yok ama salonda gerçekten sağlığımızı tehdit edecek kadar fazlaydı.Odayı sık sık havalandırarak ve küf olan yerlere hava akımı gelmesini sağlayarak büyük oranda azalttım.Salondaki sürgülü kapıyı gün boyunca 1'er saat arayla düzenli olarak 10 dk kadar açıyorum.Klima biraz fazla tüketecek ama olması gereken bu.

Olması gereken de buydu zaten.Taze hava bol gıda gibi bir şey işte..

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın


Konu Kapalı


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: