• Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Bebek icin hangi klima alinmali
#1
Merhaba Aralikta nasipse bebegim dogacak. Cocuk odasini isitmak ve sogutmak icin klima kullanacagim. Bebekler icin en saglikli klima hangisi sizce ? Oda 16 metrekare. Simdiden tesekkurler yardimlariniz icin

#2
Hayırlı olsun.
Bebek odası için, üfleme ağzı geniş, dolayısı ile odayı yavaş yavaş iklimlendiren, sert hava akışı yapmayacak klima modelleri uygun olur.

mbirol bey baksa iyi olur,

Bebek odası için, klimayı direk bebek üstüne vermeyiniz.
Ayrıca, kışın oda ısıtması case için, ıslak buhar veren nemlendirici cihaz almanız uygun olur. Bebek kuru havadan rahatsız olmasın..

Birde, odada halı kaplı olmasın, toz riski olur, bebeğe alerji yapabilir. Local Astım a yol açabilir.
Bilgi, paylaşılır ise, bir değerdir.

#3
Öncelikle şunu belirteyim; yaşa göre veya bebeğe özel klima diye bir kavram yoktur. Çoğu insan klimadan korkar çünkü aman klima hasta eder fobisi bizim toplumumuzda oldukça yaygındır. Şunu özellikle belirtmek istiyorum klima hasta etmez, klimanın içindeki bakteri, mikrop hasta eder. Bunuda filitreleri düzenli temizleyerek, bakım yaptırarak, klimanın yanında sigara içmeyerek vs halledebilirsiniz. Soğutma konumunda Klima ile uzun süre doğrudan temas halinde yaş farketmeksizin çoğu insanda kas ağrıları tutulamalar veya kıramplar olabilir, bunun içinde önerim flapları yukarı doğru kaldırarak direkt olarak insan üzerine gelmesini engelleyebilirsiniz. Bebek üşüyebilir veya rahatsız olabilir derseniz örnek olarak veriyorum farz-ı misal odaya 12 lik makine lazım, onun yerine 9 luk makine alarak odanın biraz daha yavaş iklimlenmesini sağlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak klima soğutma konumunda yüksek derecede ve düşük fan ayarında çalıştırılabilir. Kesinlikle tavsiyem inverter makinedir, çünkü odayı sabit bir derecede tutar ve on off makineden çok daha dengeli ve verimli iklimlendirir. Bütçe belirtin tavsiye yapalım.

Saygılar...

#4
Benim tavsiyem bebek odasına klima takmayım. Koridora veya karşısında bir oda varsa oraya takın . Klimanızı bu şekilde 24 saat hiç kapatmadan 26-28 derece de kullanın.Benim 2 oğlumda ısıtma ve soğutmada klimalı evde büyüdüler ama hiç bir zaman odalarında klima olmadı. Allah a şükür solumun ile ilğili hastalıkları olmadı.Klimanın sağlıklı olabilmesi için temiz olması önemli.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
Ban Ban Ban Ban

#6
Cocuk odasinin tam karsisinda giris kapisi var. Izmirde yasamamiza ramen evimiz ormana yakin oldugundan kisin epey soguk oluyo ve salondaki klimanin yeterince isitacagini sanmiyorum. Konu bebek olunca acikcasi butcenin pek onemi olmuyo. Ama 3000 TL yi gecmese iyi olur tabi.

#7
7000 BTU General Fujitsu klima olur ise, bebeği fazla rahatsız etmeden isitabilirsimiz.
Haier Nebula 9000 BTU ların üfleme ağzı geniş. O da olabilir.

mbirol Bey daha iyi bilir. Uzman dır.
Bilgi, paylaşılır ise, bir değerdir.

#8
(07/08/2015, 12:58)Onur Pekkonuk Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Cocuk odasinin tam karsisinda giris kapisi var. Izmirde yasamamiza ramen evimiz ormana yakin oldugundan kisin epey soguk oluyo ve salondaki klimanin yeterince isitacagini sanmiyorum. Konu bebek olunca acikcasi butcenin pek onemi olmuyo. Ama 3000 TL yi gecmese iyi olur tabi.

İzmir de neredesiniz. Orman derken !!. Bize basit biz çizim yapıp atarsanız daha iyi yardımcı oluruz. Dediğim gibi benim tavsiyem çocuğun odasına klima takmamak.Koridor vs montaj işi çözülürse oda dışına takılsın..

Bu arada bir çok filitreleme,hava temizleme vs diye atan tutan çok olur hepsi hikayedir bilginize..

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#9
(07/08/2015, 12:58)Onur Pekkonuk Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Cocuk odasinin tam karsisinda giris kapisi var. Izmirde yasamamiza ramen evimiz ormana yakin oldugundan kisin epey soguk oluyo ve salondaki klimanin yeterince isitacagini sanmiyorum. Konu bebek olunca acikcasi butcenin pek onemi olmuyo. Ama 3000 TL yi gecmese iyi olur tabi.

ille odaya klima takmak zorunda kalırsanız.. ki bence ıstmada gerekli olacak soğutma gerekmezde.. kampanya bitmeden msz-sf25 mitsubishi electric alın 2980 tl.

oda nemlendirici konusundada nemlendirici bölümümüz var http://klimaforumu.com/konu-hava-nemlendiricileri.html
mutlaka okuyunuz sadce çocuk için değil herkez için gereklidir nemlendirici.

ayrıca Birolun dediği gibi bir çizim yaparsanız çok iyi olur.

şu çizimede bakın

Klima Forumu

http://i.imgur.com/GM0YAfm.jpg

16m2 oda olsun 10m2 oda olsun klima gerekmiyor soğutmada. ancakki bu günlerdeki gibi %90 nemli havalar oldumu kısa süreli aralıklarla açıp kapatılıyor. eğerki kış günleri 18-20 dercelerde seyrederse hava sıcaklığı gene normal sağlıklı insanlar için yeterli oluyor.

fakat sizin için odada bir ısı kaynağı şartı var yenidoğan için. artık durma göre davranırsınız.

#10
(03/08/2015, 23:32)Onur Pekkonuk Nickli Kullanıcıdan Alıntı:  Merhaba Aralikta nasipse bebegim dogacak. Cocuk odasini isitmak ve sogutmak icin klima kullanacagim. Bebekler icin en saglikli klima hangisi sizce ? Oda 16 metrekare. Simdiden tesekkurler yardimlariniz icin

Merhaba,

Öncelikle Allah sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı nasip etsin.

Bebek odasında klima kullanımı için seçeceğiniz ürün, hangi marka ya da model olursa olsun size sürekli hijyenik bir ortam sağlayacaksa eğer, mutlaka sık aralıklarla bakım yapılması gerekmektedir. Her markanın ürün kataloglarında A filtresi, B iyonizeri, C arıtması gibi satışa yönelik ek opsiyonlar sunulmaktadır. Fakat gel gelelim, gerçek kullanım koşullarında (bana göre) hiç biri ortalamanın üzerinde bir hijyenik ortam sağlamamaktadır.

Benim tavsiyem klima için fiyat / performans ürünlerinden bir tanesini seçip (mümkünse sezonsal verimliliğe sahip, sessiz denebilecek bir cihaz) almanızdır. Önemli olan husus, eğer günde 6 saatten fazla kullanılacaksa, 3 ayda bir düzenli bakım öneririm. Ayrıca haftada bir de filtrelerinizi düzenli olarak yıkayınız.

Buna ek olarak, piyasada farklı markalarda bulabileceğiniz HEPA filtreli bir hava temizleme cihazını ve yanına soğuk buhar mantığıyla çalışan bir nemlendiriciyi adapte etmeniz uygun olacaktır. Tahminen 3.500 TL- 4000TL aralığında bir bütçe ile 3 ürünü de temin edebilirsiniz.

Ayrıca ortama koyacağınız bir sıcaklık ve nem ölçer ile de ortam şartlarını kontrol edebilirsiniz.

Şimdiden hayırlı olsun.

Saygılar.

Not: Nem verme makinesini klimadan uzak olan köşede çalıştırmanız önemlidir. Kullanırken bu hususa da dikkat edin.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: