• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Aydın'da patlayan klima evi harabeye çevirdi
#1
mbirol hocam yaz geldi klimaları 24 saat açık bırakıp geliyoruz nedir bu işin aslı astarı? sakata gelmeyelim?  Smile  M26

Aydın’ın Çine ilçesinde yaşayan Muhsin Mersin’in evinde çalışır haldeki klima patladı. Patlamanın etkisiyle çıkan yangında ev tamamen kullanılamaz hale geldi.
Olay, geçtiğimiz hafta Çine ilçesine bağlı kırsal Mutaflar Mahallesinde yaşayan Muhsin Mersin’in evinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Muhsin Mersin olmadığı sırada öğlen sıcağından bunalan çocukları, serinlemek için daha 13 ay önce satın aldıkları klimayı çalışırdı. Bir süre çalışan klimanın önce iç ünitesi, saniyeler sonra ise evin dışında bulunan motor kısmı büyük bir gürültüyle patladı.

Klimadaki gazın parlamasıyla birlikte alevler bir anda evin tamamını sardı. Patlamayla birlikte evdeki odalardan birisinin duvarı yıkılırken; tavan ve sıvalarda da dökülmeler oldu. İtfaiye ekipleri ve çevre sakinlerinin müdahale ettiği yangında, evdeki tüm oda ve eşyalar kullanılmaz hale geldi. İçeride bulunan çocukların son anda dışarı çıkmayı başardığı yangında, evde büyük maddi hasar oluştu.

Klima ForumuKlima ForumuKlima Forumu

#2
Klima patlamadı diye bir şey söz konusu değil. Klimada elektrik bağlantısı vs den kaynaklı ark, kablo yanması vs olmuştur. O bölümde perde vs sentetik bir malzeme varsa, kısa sürede kıvılcım yangına neden olmuştur.  Dış ünite ben size söyleyeyim Vestel. Örn kapak plastik olduğu için yangın dan dolayı erimiş ön kapak, fan pervaneleri vs yerler. Patlama olsa o kondanser kalmaz öğle. 
 Haber balon biraz. Köpek adamı ısırma bu sıradan bir haberdir. Ama adam köpeği ısırır sa bu büyük haberdir. Klima yangından dolayı bu hale gelmesi normal. Ama klima patladı evin duvarı yıkıldı diye abartarak yazarsan bu büyük haber olur. Üstelik sıcak yaz günün de.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: