Konuyu Oyla:
  • Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele
#1
Yaklaşık olara 16 senedir aynı apartmanda oturuyoruz.Son altı ay öncesine kadar ,bir çok toplu yaşam yerlerindeki apartman böcekleri ile hiç karşılaşmadık..Bunlar hamamböceği türü imiş bunuda ögrendik bu arada.Bazı yerlerde de kalorifer böceği deniyor. Bizim apartman her sene Mayıs ayı ilaçlama yapılır düzenli olarak.Biz buna bağlıyorduk ,bu böceklerden görmediğimizi.Ama son altı aydır başımız belada.. Pekiyi apartmada değişen ne derseniz?? Alt zemin kat bir cemaat derneğine ait bizim apartmada .Son iki sene öncesine kadar ihtiyaç sahibi ,gariban kişiler kalıyodu. Genelde yaşlı karı koca oluyordu.Son olarak 5 seneden fazla yaşlı bir amca ile teyze vardı. 2 sene önce bizim alt kat ,öğrenci yatakhanesine döndü. Sanırız ki ,mutfak temizliği yok.Çünkü düzen yok.Kim ne yapıyor belli değil.Nitekim tek tük görünen böcekler ,artık sık görünür oldu.Ben en küçük deliğe kadar alt kat ile ilğili olabilecek tük delikleri kapatım.Tel elek vs ile kendimce önlem aldım.Ama nafile.Kendim eczaneden Bayer in fısfıslı ilacından aldım ,ha var ha yok. Sonra tavsiye ile 3 lt lik özel fısfıslı bir ilaç aldım.İlaçlıyorum bir süre sanki iş yapıyor ,ama 1 -2 hafta sonra yeni çıkıyorlar ortaya.Önce küçüçükler ,küçükleri avlamak kolay oluyor.Ama sonra sonra büyüyorlar. Bu arada 1 ay kadar önce apartman komple ilaçlandı.

   

Benim en son kullandığım ilaç ,halen var ,sürekli sıkıp duruyorum.Sivisinekte etkili orası kesin.Gözümle gördüm.
   

 Neyse arkadaşlar , bizde bir böcek paranoyası başladı artık. Belkide bu kadar sene görmedik ,onun içindir.Şimdi anladığım kadarı ile bunun kökünü apartmandan kazıyamacağız.Çünkü ne olursa olsun alttaki öğrenci gurubu ayara gelmez. Zaten biri gidiyor biri geliyor.Kişisel olarak ne yapabilirim bunu düşünmeye başladım. Enjektörlü sıvı jel ler var böcek yemi olarak.Bunlaradan kullanan yada bilgisi olan varmı acaba. Bayer in ürünü var 20 gr lık 45-50 TL ,GOLİATH bir marka varmış çok etkili imiş 35 gr 120 180 TL arasında uçuk fiyatlar var. Tabi fiyattanda geçtik açıksası ,çözüm olsunda.

   

   


Birde patates ile boric asit ile karışım yapılan ev yapımı bir ilaç varmış. İşe yarıyor mu,yoksa şehir efsanesimi. Doğal oalnı denemeyi çok severim aslında . Bu konuda bilgisi deneyimi olan varmı acaba.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın
Cevapla
 Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele konusu
Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele Konusunun Etiketleri Etiketler Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele klima, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele fiyatı, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele al, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele tavsiyesi, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele arızası, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele nasıl çözülür, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele 2015, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele kalitelimi , Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele nedir, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele izle, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele , Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele resimli anlatım, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele ne işe yarar, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele sistemleri , Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele problemi, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele ne demek, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele nerden alınır, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele videosu, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele paylaşımları, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele en iyi fiyat, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele en ucuz, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele hakkında, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele nedir, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele bul, Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele konusu
Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele Konusunun Linki Direk Link
Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele Konusunun HTML Kodu HTML Link
Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele Konusu BBCode Linki BBCode Link
Apartman böceği(kalorifer böceği) ile mücadele Konusunu Paylaş Sosyal Paylaş


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Yasal Uyarı
Sitemizde Bulunan Tüm paylaşımlar TC yasalarına uygundur. Bu kurallara uymayanlar banlanır ve bu tür paylaşımlardan Klima Forumu sorumlu değildir. Bu yüzden KlimaForumu.com sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. Uyar - Kaldır Prensibini Benimsemekteyiz. İstenildiği Takdirde Hak Sahipleri Linklerin Kaldırılması Talebinde Bulunabilir, iletişim adresimizden bize mail atabilirsiniz. Reklam vermek için yine iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. "Saygılarımızla KlimaForumu.Com"