• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Akdeniz bölgesi için öneri.
#1
Antalya'da yaşıyorum, hem ısıtma hem soğutma için aktif olarak kullanacağım bir klima ihtiyacım var. Salon 25 m2, güney ve doğu cepheleri açık, yalıtım bildiğim kadarı ile yok. 10 katlı bir apartmanın 3. katı. Salonda şu anda 10 yıl önce alınmış bir beko klima bulunuyor, 18.000 BTU. Ancak bir iki yıldır sorun çıkartıyordu, en son bir hafta önce hiç çalışmaz oldu. Gelen servis tamiri için harcanacak paraya yazık, yenisini alın dedi, o zamandan beri klima araştırıyorum. Teknik detaylarını çok bilen birisi değilim, bu yüzden sizlerin de tavsiyelerini almak istedim. Bütçem 2000TL civarı, ancak yaptığım araştırmalara göre sanırım bunu 2500 TL civarına esnetmem gerekecek. İlk başta internetten araştırma yapmadan önce; samsung, arçelik gibi firmaların 18.000 BTU modellerine bakmıştım(samsung ar5000, arçelik 183410), 2500-2600 TL civarı fiyatları var. Samsung bana, 25 m2 için 12.000 bir klimanın yeterli olacağını söyledi. İnternette araştırma yaptığımda ise Haier, Zibro gibi markalar ile tanıştım, onları inceledim. mbirol ile de konuştum biraz, bunların sonucunda Haier'e de sıcak bakıyorum. 12.000 BTU Nebula ve 18.000 BTU Geos modelleri ilgimi çekti.

Sizlerin de bildiği, 2500 TL civarı ve ihtiyacımı karşılayacak model tavsiyeleriniz olursa, sevinirim.

#2
(25/01/2015, 23:09)tolgagerekci Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Antalya'da yaşıyorum, hem ısıtma hem soğutma için aktif olarak kullanacağım bir klima ihtiyacım var. Salon 25 m2, güney ve doğu cepheleri açık, yalıtım bildiğim kadarı ile yok. 10 katlı bir apartmanın 3. katı. Salonda şu anda 10 yıl önce alınmış bir beko klima bulunuyor, 18.000 BTU. Ancak bir iki yıldır sorun çıkartıyordu, en son bir hafta önce hiç çalışmaz oldu. Gelen servis tamiri için harcanacak paraya yazık, yenisini alın dedi, o zamandan beri klima araştırıyorum. Teknik detaylarını çok bilen birisi değilim, bu yüzden sizlerin de tavsiyelerini almak istedim. Bütçem 2000TL civarı, ancak yaptığım araştırmalara göre sanırım bunu 2500 TL civarına esnetmem gerekecek. İlk başta internetten araştırma yapmadan önce; samsung, arçelik gibi firmaların 18.000 BTU modellerine bakmıştım(samsung ar5000, arçelik 183410), 2500-2600 TL civarı fiyatları var. Samsung bana, 25 m2 için 12.000 bir klimanın yeterli olacağını söyledi. İnternette araştırma yaptığımda ise Haier, Zibro gibi markalar ile tanıştım, onları inceledim. mbirol ile de konuştum biraz, bunların sonucunda Haier'e de sıcak bakıyorum. 12.000 BTU Nebula ve 18.000 BTU Geos modelleri ilgimi çekti.

Sizlerin de bildiği, 2500 TL civarı ve ihtiyacımı karşılayacak model tavsiyeleriniz olursa, sevinirim.

Arkadaşım size yeni aldığım Haier Nebulayı öneririm.
Zaten konuyada resimleri ekledim bir terslik olmazsa videoda çekip burada paylaşacağım.
Hem ağız çıkış sıcaklığını görsün arkadaşalr hemde Çalışma sesini.
Ben şimdilik size şunu söyleyim eski daıkın klimamdan salondaki fujitsudan çok çok sessiz.
Isıtmasıda mükemmel.
Kardeşimde 20 yıl oldu sanırım 2 haier klima kullanıyor daha bir gün ne arıza nede ısıtma, soğutma sorunu yaşadık.

#3
Benim endişem, 25 m2 için 12'lik nebulanın yeterli olup olmayacağı. Çünkü bazı yerlerde yeterli olur demişler bazı yerlerde yetmez 18'lik alın demişler. 18'lik geos ile 12'lik nebula fiyatları birbirine yakın fakat aldıktan sonra keşke 18'lik alsaydım der miyim diye düşünmüyor değilim.

#4
Arkadaşım buradaki karar birazda size kalıyor.Egerki yaz sıcaklarında 2-3 aylık dönemde klimanızı kapatmadan kullanırsanız 12 lik rahatlıkla yeterli.Ama ben saat 6-7 de geleceğim akşam,açacağım yarım saatte soğutsun ,ozaman 18 lik..

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
(26/01/2015, 02:27)tolgagerekci Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Benim endişem, 25 m2 için 12'lik nebulanın yeterli olup olmayacağı. Çünkü bazı yerlerde yeterli olur demişler bazı yerlerde yetmez 18'lik alın demişler. 18'lik geos ile 12'lik nebula fiyatları birbirine yakın fakat aldıktan sonra keşke 18'lik alsaydım der miyim diye düşünmüyor değilim.

ben mbirol usta size son verdii önemli cevaba dayalı bazı ekler yapmak istiyorum hem soğutma hem ıstma durumunda.

yapılan en büyük hatalardan birisi klima az tüketsin diye sık sık kapatılıyor. buradan kar değil zarar gelir. ilk önce konforunun bozulması olayını yaşarsınız.

siz 25m2 9000 btu ile devamlı çalıştırırsanız serinlersiniz. ısıtma durumunda dahi antalyada avantajınız olmakla birlikte yalıtımınız tam değilse olmaz. (tabi burada mbirol usta ve klimacılar itiraz eder. 9luk klimayla serinleme durumuna doğrudurda işin aslına göre.. ama benim demek istediğim olayın bu yanı değildir yazımın başındada dediğim gibi.) klimanın yanlış kullanımından bahsediyorsak oraya 18likte alınsa kapatılsa ben kar edeceğim diye gene aynı tüketimi görürsünüz. aradaki btu farkından dolayı. üstelik çabuk serinleyeceğim derken birde çarpılıp üşütme durumu çıkar ortaya.

ani ıstayım ani soğutayım durumlarında bu hata herzaman yapılıyor. bir arkadaşımız elindeki süper klimayı sattı aynı kullanımdan dolayı.

bir çok kullanıcı gene akşam 7de eve geliyor eşiyle birlikte kalimayı açıyor. klima ne yapacak tam yük çalışacak hem dış ünite ses yapacak hemde anında odayı ıstamayacak veya soğutamayacak. sonra ses şikayetleri markaya kusur bulma vs yazılmaya başlanıyor.

#6
(26/01/2015, 02:27)tolgagerekci Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Benim endişem, 25 m2 için 12'lik nebulanın yeterli olup olmayacağı. Çünkü bazı yerlerde yeterli olur demişler bazı yerlerde yetmez 18'lik alın demişler. 18'lik geos ile 12'lik nebula fiyatları birbirine yakın fakat aldıktan sonra keşke 18'lik alsaydım der miyim diye düşünmüyor değilim.

Inverter klima kapatılıp açılmaz, açıp bir daha kapamayacaksınız eğer evden 3 - 5 gün uzaklaşmayacaksanız.
Ben karşı komşuya öğretemedim.
Aldığı Daıkın Tegora alt kalite bir klima zaten birde bakkala çıkıyor kapatıyor, pazara gidiyor kapatıyor, mutfağa yemek yapmaya gidiyor kapatıyor.
Yapma dedim servis kapasanda olur demiş.
Vakum yapmayan sallama montaj yapan klima hakkında hiçbir şey bilmeyen adama inanıyor bana inanmıyor.Smile))

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: