• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Airfel mi LG mi ?
#1
Merhaba,
Forumu google araştırmalarım sonucunda buldum ve iyiki de bulmuşum bir çok şey öğrendim sayenizde. Yeni evliyim 2. senemiz. Manisa merkezde ikamet ediyorum ve geçen yaz ayları bizim için çok sıcak geçti. Hava esintili olduğunda sıcaklık sorunu olmuyor ama esmediği zaman da yanıyoruz. Malum ötv indirimi varken ve yaz dönemi de yaklaşıyorken biraz bütçe ayırıp klima almaya karar verdik. Oturduğumuz oda yaklaşık 20 metrekare ve arakat. 2 cepheli. 1 cephede standart pencere ve diğer cephesinde çift sürgülü pvc balkon kapısı var. Forumuzdan gördüğüm kadarıyla 12.000 btu benim için yeterli olacaktır sanırım. Önceliğim soğutma için kullanmak ısıtma için doğalgaz kullanıyorum ama belki kışın bazı çok soğuk günlerde klimadan ısıtma desteği alabilirim. Biraz uzun giriş yaptım şimdi konunun özüne gelmek istiyorum. Genel olarak mbirol hocamızın düşük bütçeli kişilere önerisi airfel olmuş. Benim de düşüncem bu yönde ağır basıyor lakin bir de lg modellerini de görünce kararsız kalmadım değil. Forumunuzu incelemeden önce baymak markayı almayı düşünüyordum ama o konuda pek fazla öneri görmediğim için vazgeçtim. Aşağıdaki modellerden hangisini önerirsiniz kalite ve uzun vadeli kullanım açısından. Bütçem şu an 2000 tl civarında LG modellerinin fiyatı yüksek ama fiyatına göre değer diyorsanız biraz daha zorlayıp alabilirim.
Airfel alırsam şu modeli düşünüyorum.
http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektron...-274600134
LG alırsam da şu modelleri düşünüyorum.
http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektron...-273228312
http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektron...-262061196
http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektron...-273592901
http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektron...-220240089

#2
Arkadaşım foruma hoş geldiniz. 
Evet size 12 lik çok rahat yeterli. Sadece soğutma için bence Airfel, Daylux veya Vessen almanız yeterli. Airfel diye markaya takılmayın. Bu üç markada aynı ve Daikin ithalatı. Vessen iç ünite görüntü çirkin ördek biraz. Teknoloji birbir aynı, bana göre hangisi ucuzsa onu alın. 
LG Mega ya o parayı vermeye değmez. Diğer LG ler kaliteli ama prestij ve delux plus seriler eski ithalat ve servis garanti işlemleri lg Türkiye karşılamıyor. Kaliteye göre fiyat güzel, ama garanti servis riski var. Ayrıca aradaki fiyat farkı size çok bir şey katmayacak. Prestij çok özel bir makine. Şu an aynı makinenin LG de makyajlı serisi Titan 4250 TL lerde. Ama bu makineler daha çok ısıtma performansı yüksek makineler.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#3
görüşleriniz için teşekkür ediyorum. peki bu markalar dışında 3000 tl ye kadar sizin bunu alsanız daha iyi olur dediğiniz bir marka var mıdır? bakır krondeser klimalar daha iyi oluyor diye gördüm forumda yazılanlarda. airfel bakır krondeser midir?

#4
(08/05/2017, 10:03)egs35 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: görüşleriniz için teşekkür ediyorum. peki bu markalar dışında 3000 tl ye kadar sizin bunu alsanız daha iyi olur dediğiniz bir marka var mıdır? bakır krondeser klimalar daha iyi oluyor diye gördüm forumda yazılanlarda. airfel bakır krondeser midir?

Airfel bakır boru  kondenser. Gree Lomo, Sigma plus, York Sierra bu markaları da alabilirsiniz.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#5
hocam verdiğiniz önerileri inceledim biraz. airfel konusunda tek çekindiğim yer başka bir konuya cevap olarak plastik kalitesinin düşük olduğunu belirtmişsiniz. york sierra modeli de iyi görünüyor teknik olarak ne gibi farklılıklar var bilmiyorum siz önerdiyseniz mutlaka iyi bir üründür ona şüphe yok. gittigidiyor da buldum bir tane sizce airfel mi bu mu mantıklı olur. aralarında büyük bir fiyat farkı da yok. birde york marka hangi ülkenin üretimidir servis desteğini hangi firma veriyor 

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektron...34----2025 tl ye geliyor gg indirim ve puan ile
http://urun.n11.com/klima/york-sierra-du...P168158569 --- 2150 tlye geliyor 50 tl bonus avantajım var.

#6
(08/05/2017, 18:41)egs35 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: hocam verdiğiniz önerileri inceledim biraz. airfel konusunda tek çekindiğim yer başka bir konuya cevap olarak plastik kalitesinin düşük olduğunu belirtmişsiniz. york sierra modeli de iyi görünüyor teknik olarak ne gibi farklılıklar var bilmiyorum siz önerdiyseniz mutlaka iyi bir üründür ona şüphe yok. gittigidiyor da buldum bir tane sizce airfel mi bu mu mantıklı olur. aralarında büyük bir fiyat farkı da yok. birde york marka hangi ülkenin üretimidir servis desteğini hangi firma veriyor 

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektron...34----2025 tl ye geliyor gg indirim ve puan ile
http://urun.n11.com/klima/york-sierra-du...P168158569 --- 2150 tlye geliyor 50 tl bonus avantajım var.

York Amerikan markası ,ürün Çin de Gree tarafından üretiliyor. Alınabilir fiyat güzel. Ama bizim tavsiyemiz her zaman bayi ile alışveriş. Tabiki de internet daha cazip.Satın alma konusuna bayi dışında ben çok güven veremem.  Airfel ile arada 200 TL gibi var. Bence değer 200 TL fark. Yanlız şu uyarıda da bulunalım York Sierra yanında gelen boru seti alüminyum ,biz alüminyum set kullanımına karşıyız. Bakır olması tavsiye olur.Servis 100-150 TL fiyat farkı ile isteğe bağlı kullanabilir bakır.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#7
değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. tabiki bayi üzerinden almak daha iyi olur dediğiniz gibi ama bazı yerler taksitlendirme yaparken vade farkı ekliyor ve fiyatlar da internete göre daha yüksek olabiliyor bazen de aradığımız modeli bulamayabiliyoruz o nedenle online almak durumunda kalıyorum Smile lakin izmirde oturuyor olsaydım hiç şüphesiz geleceğim dükkan sizinki olurdu Smile

#8
bu arada york markasına bakarken sierra dışında amazon modelini gördüm. bu modelde gösterge ekranı da var. sizce amazon modeli nasıldır?

#9
(09/05/2017, 08:58)egs35 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. tabiki bayi üzerinden almak daha iyi olur dediğiniz gibi ama bazı yerler taksitlendirme yaparken vade farkı ekliyor ve fiyatlar da internete göre daha yüksek olabiliyor bazen de aradığımız modeli bulamayabiliyoruz o nedenle online almak durumunda kalıyorum Smile lakin izmirde oturuyor olsaydım hiç şüphesiz geleceğim dükkan sizinki olurdu Smile

Biz burada gelin bizden alın gibi bir anlayış içinde yer almıyoruz. İzmir de olup ta bize de gelip bizden almayan bir çok forum okuru yazarı olabiliyor. Biz zaten piyasaya göre pahalıyız. İzmir de bizden ucuz veren bir çok yer mevcut.Bizim farkımız yaptığımız iştir ,yani montaj işçiliği ve kullanılan malzeme.Onun için bayi ile alış verişi önerirken kendimizi değil ,tüm işini hakkıyla yapan bayi arkadaşları kasteddik. Tabiki bizde forumdan arkadaşlarla çalışmayı isteriz, Ama dediğim gibi bizim ticaretimiz fiyat endeksli değil ,daha çok kaliteli iş ve işçilik odaklıdır.

Amazon için ise yorumum 200-300 TL için bence alınmaz. Sierra alın.

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

#10
Hocam yukarıdaki verdiğiniz cevaplara istinaden.;
2790 TL Civarında LG Sirius Smart 12000 BTU yerine
2100 TL Civarında Airfel 12000 BTU alırsam ne gibi özellikleri veya kaliteyi kaybetmiş oluyorum.
Katalog özelliklerine baktığımda verim, ses seviyesi ve filtre teknolojisi gibi farklar görünüyor, (bilmeyerek sadece okuyup kıyaslamaya göre) 
Bunlar haricinde ciddi bir kalite farkı var mı bu 2 cihaz arasında. 
Bir de filtre konusunda danışmak istemiştim. Markaların farklı isimlerle yazdıkları filtre teknolojileri pazarlama taktiği mi yoksa ciddi teknolojiler mi, bizim gibi konu dışında insanlar tarafından bakıldığında hepsi aynı görünüyor.
Alerjim olduğu için filtre konusunda hassasiyetim var, bu yönde tavsiye edebileceğiniz bir klima varsa da sevinirim.

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: