• Toplam: 0 Oy - Ortalama: 0
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Gösterim Stili

Airfel LTXN71U A++ 24000 BTU klima ilk çalıştırmadaki ses sorunu
#1
Airfel LTXN71U A++ 24000 BTU model klima satın aldım. Daikin servis geldi kurulumu gerçekleştirdi. Vakumlama işlemini yaklaşık 2-3 dk yaptı sonra boruyu çıkarıp kaçak kontrolü yaptı. Vakumlamayı daha uzun yapmasını söyledim ama gerek yok borudaki havayı çekmesi yeterli oluyor buda 2-3 dk da olacak işlem gibi bir yanıt verdi. Daha sonra elektrikçi çağırıp bağlantısını gerçekleştirdik. Cihaz biraz sesli çalışıyor gibi geldi bana uyku modunda dahil gece yatarken sürekli üfleme sesi var.  

Asıl sorun ilk çalıştırmada iç ünitenin değişik bir ses çıkartması. Yaklaşık 15-20 sn civarı uğultu üfleme gibi bir ses çıkarıyor daha sonra ses ortadan kayboluyor. Sonra tıkırdı sesleri vs oluyor biraz çalıştıktan sonra normal üfleme sesi kalıyor sadece. 

Desibel ölçümünü telefonlara indirilen uygulamalar ile sağlıklı şekilde yapabilir miyiz acaba daha önce yapan doğru sonuç alan oldu mu? Merak ettim iç ünite sesini..

Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

#2
DB ölçümünü çep telefonu ile sağlıklı ölçemezsiniz.
24 lük makineden uyku modunda sessizlik beklemek hata olur. Koca makine ne kadar sessiz olabilir. Klima ilk çalıştığı bir iki dakika içinde iç üniteden gaz akıl sesi gelebilir. Çok normal. Yine ilk çalışmada plastik metal genleşme büzüşme sesi de olabilir. Sonradan kalmıyor sa çok normal.
Siz klimayı nerede kullanıyor sunuz. Salon mu, kaç m2 vs

Lütfen genel bilgi alma konularında özel mesaj atmayın.
Paylaştığın senindir,sakladığın değil (Yunus )

Önemli Konular için tıklayın

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi

Color Skins

Change Color:

Background Patterns:

Background Images:

Background Header:

Setting Panel

Main Options: