Klima Forumu
MİDEA mı Airfel mi? - Baskı Önizleme

+- Klima Forumu (https://klimaforumu.com)
+-- Forum: KLİMA SİSTEMLERİ (https://klimaforumu.com/forum-klima-sistemleri)
+--- Forum: Klima Tavsiyesi (https://klimaforumu.com/forum-klima-tavsiyesi)
+--- Konu Başlığı: MİDEA mı Airfel mi? (/konu-midea-mi-airfel-mi-922.html)

Sayfalar: 1 2

MİDEA mı Airfel mi? - kiymetlimisss - 24/06/2016

Merhaba 
20 m salonuma 12000 btu luk bir klima almak istiyorum. Eski bina balkon var ama kapalı balkon. Evde şimdilik iki kişiyiz bebeğimizde olacak kışa doğru. Kışın ısıtma içinde kullanma durumumuz olacak. Bütçem 1500-2500 tl arası. Çok aşırı paralar vermek istemiyorum. Evde başka bir odada bosch marka klimam var evi aldığımızda içindeydi.Geçen yıl yaptırdım bu yıl gene soğutmuyor.Galiba gaz kaçırıyor. Onu söktürmek ve birine vermek istiyorum. Yada servis satın alır mı bilmem. 

Herkes farklı şeyler yazıyor kafam karmakarışık oldu. 
MİDEA FAIRWIND MS12FU 2000 tl 
Airfel LTXN35U 12000 1750 tl 

Bunlardan başka fiyat performans ürünü ne alınabilir.

RE: MİDEA mı Airfel mi? - mbirol - 24/06/2016

Fairwind eski seri. Midea da yeni seri Blanc,. 
Blanc serisi ile LTXN35U serisi aynı makine.  İç ünite tasarım farklı. Airfel alın servis garantisi daha iyi.

RE: MİDEA mı Airfel mi? - mbirol - 24/06/2016

Bu arada birazdaha üstünde fiyata, Gree Lomo,  York Sierra, Sigma lomo serisi veya midea Mission alabilirsiniz. 2300-2600 TL aralığında fiyatlar.

RE: MİDEA mı Airfel mi? - kiymetlimisss - 25/06/2016

(24/06/2016, 23:34)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada birazdaha üstünde fiyata, Gree Lomo,  York Sierra, Sigma lomo serisi veya midea Mission alabilirsiniz. 2300-2600 TL aralığında fiyatlar.
Öncelikle ilginiz için teşekkürler. Son yazdığınız önerilerden sigma lomo diye bir şey bulamıyorum.Örnek model linki atabilir misiniz yada model yazarsanız bakayım. Gerçi baksam da çok bir şey anlamayacağım. Bu son yazdığınız markaları hiç duymadım. Mesela hangisini seçsem artı ne özelliği olacak? Airfellden üstün özellikleri nedir? Çok bilindik değiller mesela internette hemen hemen yoklar. Sonrasında servis sorunu yaşar mıyım?  Seçme motivasyonum ne olacak. 

york sierra  2000
gree lomo    2400
midea mission 2400 

Siz olsanız fiyatı gözardı edip hangisini seçersiniz? 

Not: Başlıkta yazmamışım evim güney cephe.

RE: MİDEA mı Airfel mi? - kiymetlimisss - 27/06/2016

(24/06/2016, 23:34)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada birazdaha üstünde fiyata, Gree Lomo,  York Sierra, Sigma lomo serisi veya midea Mission alabilirsiniz. 2300-2600 TL aralığında fiyatlar.

Merhaba bu linkteki ürün Sigma lomo mudur? sigma lomo link

RE: MİDEA mı Airfel mi? - mbirol - 27/06/2016

(27/06/2016, 17:13)kiymetlimisss Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

Merhaba bu linkteki ürün Sigma lomo mudur? sigma lomo link
Verdiğiniz linktedi cihaz ucuz seri..
Sigma nın LOMO serisi budur
http://www.iklimsa.com/Urunler/Detay/88/SGM18INVDME

RE: MİDEA mı Airfel mi? - kiymetlimisss - 01/07/2016

york sierra  2000 tl 2 yıl garanti
gree lomo    2400 3 yıl garanti
midea mission 2400 2 yıl garanti
sigma lomo 2100 yıl garanti

Siz york demiştiniz ama york sierra piyasada nerdeyse yok.Ve servisi kimdir york klimaların çok belirsiz. Servis ağı ve garantiyi göz önüne alarak bayramdan sonra gree lomo veya sigma lomoyu tercih edeceğim. 
Bunlardan 3ü aynı seri sanırım midea dışında. Midea mission dışında wifisi olan var mı? Ayrıca hepsi de bakır boru değil mi hocam.

RE: MİDEA mı Airfel mi? - kiymetlimisss - 01/07/2016

(24/06/2016, 23:34)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Gree Lomo,  York Sierra, Sigma lomo serisi veya midea Mission alabilirsiniz.

york sierra  2000 tl 2 yıl garanti
gree lomo    2400 3 yıl garanti
sigma lomo 2100 yıl garanti

Siz york demiştiniz ama york sierra piyasada nerdeyse yok.Ve servisi kimdir york klimaların çok belirsiz. Servis ağı ve garantiyi göz önüne alarak bayramdan sonra gree lomo veya sigma lomoyu tercih edeceğim. 
Bunlardan 3ü aynı seri sanırım midea dışında. Midea mission dışında wifisi olan var mı? Ayrıca hepsi de bakır boru değil mi hocam.

RE: MİDEA mı Airfel mi? - mbirol - 01/07/2016

(01/07/2016, 13:02)kiymetlimisss Nickli Kullanıcıdan Alıntı: york sierra  2000 tl 2 yıl garanti
gree lomo    2400 3 yıl garanti
sigma lomo 2100 yıl garanti

York Bayi malı olarak asatılması hedeflenen bir marka. İnternettede var ,ama o kadar fazla değil. Servis ağı TR nin en ucra yerinde de hizmet var.
H-T-S Teknik Hizmetle A.Ş taradından sağlanıyor. İthalatçı veya dağıtıcı değişse dahi servis hizmeti veren firma değişmez. Johnson Controls un yetkilendirdiği ciddi bir servis yapısı..

Gree marka ise TLC firması tarafından ithal edilmeye başladı TR ye.. TLC firması kurucuları eskilerden klima işi yapan köklü firmalardan. Klimaplus (ME eski distrübitörü) ortaklarından dı. Japon ME TR ye geldiği zaman ortak şirket klimaplus fes oldu.TLC klima olarak Mersin de Panasonic bölge dağıtıcılığına başladılar ..2016 da ise Gree TR distüribütörlüğünü alarak yola çıktılar.Alt yapı sağlam ,bayileşme TR ye yayılma süreci yeni yeni başlıyor. Gree ile yollarına devam ederlerse ,geleceği parlak olacak bana göre ,hem TLC için ,hemde Gree için.Gree şu anda marka olarak TR de hakettiği yerde değil. 

İklimsa zaten bildik firma. Pazar politikası anlaşılması en zor bir firma..

RE: MİDEA mı Airfel mi? - kiymetlimisss - 15/07/2016

(01/07/2016, 13:31)mbirol Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(01/07/2016, 13:02)kiymetlimisss Nickli Kullanıcıdan Alıntı:

York Bayi malı olarak asatılması hedeflenen bir marka. İnternettede var ,ama o kadar fazla değil. Servis ağı TR nin en ucra yerinde de hizmet var.
H-T-S Teknik Hizmetle A.Ş taradından sağlanıyor. İthalatçı veya dağıtıcı değişse dahi servis hizmeti veren firma değişmez. Johnson Controls un yetkilendirdiği ciddi bir servis yapısı..

Gree marka ise TLC firması tarafından ithal edilmeye başladı TR ye.. TLC firması kurucuları eskilerden klima işi yapan köklü firmalardan. Klimaplus (ME eski distrübitörü) ortaklarından dı. Japon ME TR ye geldiği zaman ortak şirket klimaplus fes oldu.TLC klima olarak Mersin de Panasonic bölge dağıtıcılığına başladılar ..2016 da ise Gree TR distüribütörlüğünü alarak yola çıktılar.Alt yapı sağlam ,bayileşme TR ye yayılma süreci yeni yeni başlıyor. Gree ile yollarına devam ederlerse ,geleceği parlak olacak bana göre ,hem TLC için ,hemde Gree için.Gree şu anda marka olarak TR de hakettiği yerde değil. 

İklimsa zaten bildik firma. Pazar politikası anlaşılması en zor bir firma..

İstanbulda york satacak yer bulamıyorum ilginç yani. Sokağa çıkıp sokak sokak dolaşmak mı gerekiyor. İnternetten york servislerini arıyorum ya york satmıyorlar yada sanayi tipleri büyük makine satıyorlar. İnsan resmi site yapıp servislerini yazar bari. Gree desen gene aynı. sigma lomo alacağız mecburiyettten o da servis kaç gün süre verir allah bilir.